Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A obtížné akci Alter Army mlátíte nepřátele kytarou

  13:31aktualizováno  13:31
Akční arkáda Alter Army je ve své podstatě velmi jednoduchá a to jak do myšlenky, tak do zpracování. Jenže to jí vůbec nebrání, aby vás poškádlila svou vysokou obtížností. Jestliže hledáte akci, ve které je každý jednotlivý souboj výzvou, nehledejte dál.

Book It! | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

60

Alter Army

Platforma: Freeware
Výrobce: voguepixels

  • velmi rychlá a adrenalinová akce
  • každý souboj je zkouška vašich schopností
  • souboje se rychle začnou zajídat
  • velmi přímočará akce

Stáhnout
Book It!

Tváří se vesele, skoro až roztomile, ale hrát  ji je očistec. Alter Army je poměrně jednoduchá mlátička, která je ale ve skutečnosti mimořádně obtížná. Každý úder vedle bolí a jakýkoliv souboj může kdykoliv skončit vaší porážkou. Při hraní Alter Army se musíte opravdu pekelně soustředit.

Book It!

Kdykoliv polevíte svoji ostražitost, dostane se vám „odměny“ v podobě úderu od protivníka. A můžete vzít jed na to, že každá rána od kteréhokoliv z nich opravdu bolí.

Naštěstí, každý druh nepřítele má jistý druh chování, které, pokud odpozorujete, můžete využít k jeho porážce. Brzy tak například zjistíte, který nepřítel se pomalu otáčí, který má jen útok na blízko a podobně.

Alter Army

Vy máte k dispozici útoky dva (plus několik komb). První je úder kytarou, což je vaše primární zbraň, ten druhý je pak jakýsi výstřel laserového paprsku, který zraní vše v cestě. Tento druhý úder se ale pomalu dobíjí a tak budete muset chtě nechtě používat i ten první, který vás vystavuje nebezpečí potenciálního úderu.

Alter Army

Herní princip Alter Army je v podstatě primitivní a v akčním žánru existuje od nepaměti. Jakmile přijdete do nové části mapy, kde seberete důležitý předmět, aktivují se jakási silová pole, která vás uvězní na menším prostoru. Do něj se pak začnou teleportovat ze všech stran nepřátelé. Jakmile všechny vybijete, silová pole zmizí a vy můžete pokračovat.

Alter Army

Kvůli náročnosti ale budte muset mnohé souboje opakovat, což je k vzteku. Zvlášť, když vždy spočívají ve vlnách tvořených tou samou kombinací několika druhů nepřátel.

Problém je v tom, že hra neodpouští jakékoliv chyby. Uděláte kotoul na opačnou stranu a jste mrtví. Začínat level od začátku s těmi samými souboji je pak teprve cvičení trpělivosti.

Záleží na vás, jestli máte podobný herní styl rádi. Mě ale nesedí. To ale nic nemění na tom, že jinak je Alter Army poměrně slušná (a velice rychlá) akční arkáda. Tak si otestujte, jestli na ni máte.

Verzi pro Windows 64-bit si můžete stáhnout zde.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...



V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...



Najdete na iDNES.cz