Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Amju - poprask na farmě

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:51
Starat se o domácí zvířátko je pěkné, ale nakonec z toho nemáte nic než dobrý pocit. Výhodnější je pořídit si malou farmu, zvířat tam máte spoustu a možná i něco vyděláte. Hru Amju pak můžete brát jako přípravu.
70

Amju

Platforma: Freeware
Výrobce: Jason Colman

Stáhnout

AmjuMít na starosti zvířecí farmu, to není jen tak. Když se zvířatům snažíte vysvětlit co mají udělat, povětšinou nemají nejmenší potuchy co se po nich chce. A pokud snad ano, neznamená to, že to skutečně udělají. I rodiče drobné dívenky Amju měli farmu a dobře věděli, co to obnáší. Asi právě proto sbalili kufry a farmu nechali dceři na krku. Nebo snad utekli ze strachu z telekinetických schopností, kterými Amju vládne? Kdo ví, důležité je, že teď musíme malé Amju pomoct zahnat všechna zvířata pod střechu, dříve než padne noc.

Úkol je tedy jasný, ale jak na to? Zvířata si vás nevšímají, jenom tak nazdařbůh pobíhají po okolí. I když... Aha, koukám, že zdejší zvířátka příliš inteligence nepobrala. Prostě běží pořád rovně, dokud do něčeho nevrazí, pak se otočí buď vlevo nebo vpravo a jdou dál. Toho by se dalo využít. AmjuPokud bychom neposedným zvířatům postavili do cesty překážky tak, aby se nakonec do svých příbytků dostala sama, byl by problém vyřešen. Naštěstí se všude kolem povaluje spousta předmětů, které by se daly k tomuto účelu využít. Jsou sice poněkud velké, ale to je už pro Amju a její telekinetické schopnosti hračka. Stačí k vybranému objektu přijít, klepnout na příslušnou klávesu a půltunový betonový blok se Amju vesele vznáší nad hlavou. Teď už ho stačí jen položit na to správné místo a sledovat jak kuře mizí do kurníku, pes do boudy, kočka... Na co vlastně na farmě chovají kočky? No nic, musím se ještě zmínit o časovém limitu. No přece jste si nemysleli, že vám tam ty ubohá zvířátka budou běhat i přes noc. Zkrátka, vaše snažení je časově omezeno, což vám signalizuje ukazatel v pravém dolním rohu obrazovky. Naštěstí si můžete časový limit poněkud prodloužit, pokud seberete meloun. Těch se na farmě válí víc než dost, i když zdaleka ne všechny jsou na dobře přístupných místech, takže občas se vám úkol splnit nepodaří.

Co vás na hře asi bude štvát, to je nepříliš vydařené ovládání, které spolu se systémem kamer tvoří zvlášť zákeřný prostředek jak odradit hráče. Můžete si zvolit ovládání relativní vzhledem k Amju nebo naopak k hernímu prostředí. AmjuAni jedno se ale nedá označit za vyhovující. Zvolíte-li první možnost, budete mít neustálé problémy s objekty, které vám každou chvíli zcela zakryjí výhled apod. Druhá možnost pak přináší potíže s ovládáním, kdy klávesy nereagují úplně ideálně. Ani v jednom případě však nebudete mít pocit, že se orientujete, což je opravdu zarážející, protože celé herní prostředí je opravdu malé. Zdánlivě triviální úkol s rozmístěním několika objektů se tak, co se obtížnosti týče, přesouvá do zcela jiných sfér.

Grafické zpracování hry také vyznívá poněkud rozpačitě, i když se určitě nedá říct, že by bylo ošklivé. Co se naopak pochválit dá, to je určitě hudba, která se opravdu povedla. Nicméně ani povedená hudba nedokáže pozvednout nepříliš vysokou hratelnost a celou hru tak zachránit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz