Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mrazivá Among The Sheep připomíná legendární horor Věc

  14:00aktualizováno  14:00
Na vesmírné stanici v Among The Sheep je někdo, kdo se pouze vydává za člověka. Monstrum, které se skrývá a dokáže na sebe brát podobu těch, které zabije, musíte odhalit zrovna vy. Podobnost se slavným hororem zde vůbec není náhodná.

Among The Sheep | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

90

Among The Sheep

Platforma: Freeware
Výrobce: Suits n' Nukes

  • dokonalá atmosféra, mrazivá nejistota
  • analýza vzorků krve
  • chytré chování monstra
  • audio obecně na vysoké úrovni
  • občas zásek, pár technických chyb
  • grafika
  • zprvu těžko stravitelné ovládání

Stáhnout
Among The Sheep

Vzpomínáte na film Věc? Je to neoddiskutovatelně jeden z nejlepších hororů osmdesátých let (a pravděpodobně vůbec) a tato hra si z něj „usrkává“ inspiraci plnými doušky. Jedna z postav ve hře není tím, čím se zdá být. Vaším úkolem je zjistit, která to je, a nezemřít při tom hroznou smrtí. Among The Sheep neoplývá kdovíjakou grafikou, ale co do atmosféry je to opravdu lahůdka.

Among The Sheep

Stanice na orbitální dráze Země, ve které se Among The Sheep odehrává, slouží ke zvláštnímu účelu. Je to klonovací centrum, kde dochází k vytváření klonů vojáků, kteří slouží jako válečné síly. Stanice je dokonale soběstačná a řízená roboty. Na palubě je jen jedna „nenaklonovaná“ živá osoba, údržbářka v kryospánku. Tedy hlavní hrdinka.

Jenže na palubu se dostal mimozemský virus velice podobný tomu z filmu Věc. Nadřízený ze Země vás na dálku vzbudí a na vás je přijít na to, proč stanice přestala produkovat klony. Nikdo o viru nemá ani potuchy. Mezi deseti klony je však jeden infikovaný. A ten je samozřejmě smrtelně nebezpečný. Tak doufejte, že poznáte, který to je.

Among The Sheep

Hlavní postava má k ruce dron, který je vybaven DNA skenerem (který však přítomnost viru neodhalí), baterkou a plazmovou puškou. Tu můžete vylepšit na plamenomet. To vše spotřebovává cennou energii, které je akutní nedostatek.

Desítku klonů, která se potuluje po stanici, musíte chtě nechtě otestovat. A to tak, že pomocí injekce morfia klon na dálku „uspíte“, pak prázdnou stříkačkou naberete krev a tu pak pod mikroskopem analyzujete.

Among The Sheep

Problém je, že těchto propriet je omezené množství. Nemůžete otestovat všechny. Navíc se vybavení nachází různě po základně, a když nevíte, kdo je nakažený, raději se klonům obloukem vyhýbáte.

Among The Sheep sice graficky působí primitivně, ale ta atmosféra, tu by jí záviděla mnohá placená hra.

V momentě, kdy v hledáčku mikroskopu uzříte neklamné stopy nákazy, proběhne vám mráz po zádech. Klon, kolem kterého jste před pár minutami probíhali, je skrytá nestvůra! Jak je možné, že vás okamžitě nezabil? Při každém spuštění hry je nakažený někdo jiný, a tak na podobné situace není nouze.

Among The Sheep

Ale ani teď nemáte vyhráno. Odhalit nákazu je polovina práce, druhá je ji zlikvidovat. Ve chvíli, kdy příšera zjistí, že je odhalena (tím, že ji omráčíte, vezmete jí vzorek, nebo po ní vystřelíte), promění se a buď zaútočí, nebo zmizí do tmavé hloubi stanice.

Tam se během několika minut převtělí do jiného klonu a vy můžete začít s testováním nanovo. Nakažený bude zase někdo jiný. Nejistota je hrozná a v této hře není jisté nic. A zabíjet nevinné klony nemůžete. Musíte mít důkaz, než vystřelíte.

Among The Sheep

Among The Sheep je skvělá hra, přímo vynikající. Nebýt pár chyb a horší grafiky, byla by to dokonalá hororová lahůdka. Umělá inteligence monstra je velice zdařilá a herní náplň obecně také. Největší vadou na kráse je podivné ovládání, kterému musíte nejprve přijít na kloub. Je zmatené a dost neintuitivní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Témata: film, smrt, Dron, Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz