Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Amphibix - neúnavná žabka

  11:49aktualizováno  11:49
Skákali jste jako malí panáka? Dnes si to vyzkoušíte se žabkou, ovšem mezi blesky a vražednými ozubenými koly.
73

Amphibix

Platforma: Freeware
Výrobce: Golden Beast Studios

  • hodně levelů
  • originální
  • slabší grafika a hudba

Stáhnout

Amphibix 1Umíte napočítat do pěti? U Amphibixu vám to stačit nebude, ale stovka je již bezpečnou hranicí. Ano, i s tak jednoduchým nápadem, jako je sestavování jednoduché posloupnosti čísel se dá udělat pěkná arkáda, která nejvíce připomíná dětskou hru "panáka". Hlavní role se ujme žabák, který se snaží najít a zachránit svou vyvolenou princeznu (není ovšem vyloučeno, že je to naopak a žabka hledá prince). Každopádně se budete pohybovat na čtverečkované hrací desce, na níž jsou políčka označena čísly. K úspěšnému ukončení levelu musíte skákat od políček s nejnižším číslem k těm nejvyšším. Pravidla nejsou příliš striktní, takže můžete mezitím skákat na libovolná čísla nebo prázdná pole.

Amphibix 2Možná si teď říkáte, v čem tedy spočívá kouzlo hry? Na první pohled je docela ukryto a odhalí se až ve vyšších levelech. To se začnou mezi políčky objevovat různé překážky, kolem poletují ozubená kola, občas na pole práskne blesk, objeví se neprostupné ostny a jezdící políčka mezi jednotlivými částmi hrací desky. A jak se tak prokousáváte stovkou levelů dál a dál, musíte stále více plánovat každý skok, zkracovat dobu pobytu na políčcích a riskovat. Z bezcílného hopkání se stává akční hra, která vám nedá vydechnout. Oproti klasické hopsačce se na izometrické herní desce velmi špatně odhaduje čas. Zatímco na plošinku vyskočíte během chvíle, zde často přeskakujete z jednoho pole na druhé během dvou vteřin. Během tohoto letu vás nic nechrání. Výsledné skóre závisí na čase, během kterého čísla "vyskákáte", a také na tzv. "perfect "bonusu. K tomu se dostanete hlavně rychlými a krátkými skoky. Navíc se vám nabíjí tzv. HYPER mód. Po jeho aktivaci se vám barevně označují pole s čísly, na které musíte v dalším kroku skočit.

Amphibix 3Amphibix je příklad hry, která sice po grafické stránce nijak neoslňuje a je evidentní, že autor si jenom chtěl realizovat nápad za pomoci gamemakeru. Na druhou stranu vytvořil arkádu, kterou budete hrát s každým kolem jinak. Ne, že by za to mohly nové herní prvky, ale máte jediný cíl, ke kterému vede mnoho cest a strategií. Někdo obětuje čas a počká si na skok, někdo se bude snažit skočit na nejbližší bezpečnou plošinku danému číslu, jiný si najde síť polí, které ho rychle přemístí přes různé části. A docela překvapí, kolik možností se při hledání postupky dá najít.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

17 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz