Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

An Occurrence at Owl Creek Bridge není hra, ale spíše animovaný příběh

  20:00aktualizováno  20:00
Děj podle klasické předlohy představuje nevyhnutelnost osudu a stejně se i hraje. Procházka po jediné možné cestě, ze které není možné sejít, nesedne každému.
45

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Platforma: Freeware
Výrobce: James Earl Cox III

  • věrné zpracování klasického příběhu
  • nezaujme každého
  • záležitost na tři minuty

Stáhnout

An Occurrence at Owl Creek Bridge

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Zvláštní záležitost s názvem An Occurrence at Owl Creek Bridge vychází ze stejnojmenného příběhu z pera amerického literáta Ambrose Bierce a podle mého názoru není hrou.

Hrdinu tohoto smutného příběhu sice ovládáte pomocí kláves, ale naprosto lineární postup vpřed bez vidiny jakékoliv odbočky způsobuje, že spíše prožíváte silný děj, než hrajete cosi jako hru. Ovšem právě díky tomu si alespoň můžete doplnit vzdělání, aniž byste dílo četli. U nás byl tento příběh publikován pod názvem "Případ na mostě přes Soví řeku".

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Není myslím možné aby kdokoliv An Occurrence at Owl Creek Bridge nazval hrou. Vizualizovaný příběh ožívá na monitoru v takřka dokonalém převedení samotné povídky. Neobsahuje odbočky, nic navíc si nevymýšlí a jen ukazuje, co dnes již klasický příběh přináší. Pocit nevyhnutelnosti a blížící se smrti je zde vyjádřen skutečně lyrickým způsobem.

Je velmi těžké říci o titulu tohoto typu něco více a přitom neprozrazovat příliš. Zvlášť, když děj je zkrátka vše, o co tady běží. Hrdina našeho příběhu se nachází na konci své cesty a jedinou možností, která mu zbývá, je cynicky přijmout svůj osud, který není lichotivý.

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Celá "hra" je vlastně ovládána jen jedinou klávesou a hráč nemá žádnou možnost sejít z předem určené cesty a alespoň nějak ovlivnit blížící se moment, kdy se hlavní protagonista všeho vzdá. Právě díky této skutečnosti An Occurrence at Owl Creek Bridge připomíná pomalu se ubírající krátký film.

Bojím se, že An Occurrence at Owl Creek Bridge nebude většině uživatelů a čtenářů Plných Her příliš po chuti. Ačkoliv přináší zvláštní zážitek a zprostředkuje dnes již klasický příběh, pro ty, kteří čekají od her alespoň možnost "hrát" a ovlivňovat svou cestu, nepřináší nic, proč by této hře měli věnovat pozornost.

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Pokud však máte rádi literaturu a o tomto americkém díle toho moc nevíte, hru si zkuste. Když už nic, během chvíle vám rozšíří literární obzor.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

45 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Další z rubriky

Vesmírná Voidship vám dovolí postavit si vlastní loď

Voidship

Voidship, ačkoliv prozatím v raném stádiu vývoje, je skvělá kombinace akční a taktické hry s mírnými prvky her na...

Při experimentu v Umfend si vytvoříte novou přítelkyni

Umfend

Hádky s protějškem bývají vyčerpávající a nepříjemné. A co teprve, když je vaším druhem duch? Italská domácnost v...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...Najdete na iDNES.cz