Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Anacondas – perfektní dobrodružná 3D hra

  12:00aktualizováno  2. září 12:16
Opravdu kvalitních volně šiřitelných her je jako šafránu. Pokud byste si rádi zahráli jednu, která by svým pojetím mohla bez mrknutí oka konkurovat i komerčním titulům, je Anacondas právě tím pravým titulem pro vás.

Anacondas

Platforma: Freeware
Výrobce: Sony Pictures Digital

Stáhnout

AnacondasO velmi úzkém spojení mezi filmy a hrami, které je obzvláště znatelné v poslední době, toho byly napsány již stohy papíru. Stačí tedy natočit kasovní trhák, nechat vyrobit alespoň trochu ucházející hru a to vše (samozřejmě za nějaký ten finanční obnos) nabídnout lačným divákům / hráčům. Do dnešního dne však všechny hry přiživující se na slavném filmovém jméně bez výjimky spadaly do sféry komerčních, avšak nyní se ledy snaží prolomit společnost Sony, která nabízí zcela zdarma parádní hru za účelem propagace svého nového filmu Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid.

Pokud vám název filmu nic neříká, vězte, že se jedná o pokračování vcelku divácky úspěšného snímku Anaconda z roku 1997, v němž si střihla jednu z hlavních rolí oblíbená Jennifer Lopez. Ale nyní už přímo ke hře. Její příběh se striktně drží filmové předlohy, což je docela pochopitelné. Vše se tím pádem odehrává na Borneu, kam se vypravila skupinka dobrodruhů za účelem nalezení velmi vzácné rudé orchideje, která je klíčem k věčnému mládí. AnacondasAvšak již při cestě džunglí se jejich loď dostane do problémů a ztroskotá. A v tom okamžiku do hry vstupujete vy.

Sami autoři hru charakterizují jako 3D adventuru, ale toto zaškatulkování je opravdu zavádějící. Nějaké ty adventurní prvky ve hře sice naleznete, ale mnohem více by pasovalo označení akce z pohledu třetí osoby s rpg a adventure prvky. Abyste rozuměli, na úplném počátku to vypadá, že jediný, kdo nehodu přežil, je Johny Messner, s kterým hrajete pár úvodních minut. Zanedlouho však narazíte na ostatní přeživší členy vaší expedice a v ten moment máte možnost se mezi nimi zcela libovolně přepínat a využívat jejich vlastností a věcí.

Vaším primárním úkolem je nalezení již zmiňované rudé orchideje, nicméně v průběhu postupu hrou vám vaši nadřízení přes vysílačku sdělují další úkoly, které je třeba splnit. AnacondasTo obnáší třeba osvobození několika domorodců, nalezení vzácných květin nebo živočichů aj. Všechny své kolegy můžete ovládat pomocí tří příkazů (útok, obrana, následování), postupem času se k vám ale přidají další spolubojovníci a v cca 8 lidech je to už takříkajíc pěkné maso. U každé z postav můžete nahlédnout do inventáře, určit primární a sekundární zbraň, jakou se budou ohánět, podívat se na informace o tom, kolik daná postava zabila nepřátel, jaké má fyzické vlastnosti aj.

Džungle, v níž se pohybujete, je hodně rozsáhlá, takže nečekejte, že hru dohrajete za nějakých 15 minut. Máte sice k dispozici kompas, ale v pozdějších fázích bude putování více a více frustrující, stereotypnější. Navíc všude po cestě budete narážet na spousty nepřátel, což mohou být kupříkladu aligátoři, zmutované anakondy nebo třebas jedovatí pavouci. Jejich inteligence je na relativně dobré úrovni, to samé by se dalo říct i o vašich přátelích. AnacondasCo bych ocenil, je větší škála zbraní, protože vaši hrdinové mají maximálně mačetu / kus dřeva a pistoli / brokovnici.

Grafické zpracování hry je velmi pěkná a při prvních krocích mi hlavní postava evokovala třetí díl Grand Theft Auta. Rozhodně se asi jedná o jednu z nejlépe zpracovaných her za posledních několik měsíců, ostatně to můžete posoudit sami z okolních obrázků. S interaktivitou je to poněkud horší, poněvadž naleznete minimum použitelných předmětů. Ovládání je naopak velmi intuitivní, takže netřeba se něco dlouho učit, navíc hra vás na jednotlivé klávesy upozorňuje zpočátku sama. Hudba dodává hře tu pravou filmovou atmosféru a zvuky tento dojem jen podtrhují. Nebýt několika málo nelogičností a chybiček (především v cutscénách), mohla být Anacondas dokonalou hrou. Každopádně i tak stojí za pozornost, jelikož se jedná o jednu z nejlepších freeware her, které kdy vznikly. Příjemnou zábavu.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz