Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Anamaton – nadprůměrná akční jízda

  12:43aktualizováno  12:43
Rozverná 2D střílečka pro více hráčů vnese do zimních měsíců trochu akčního horka.
60

Anamaton

Platforma: Freeware
Výrobce: Teknopants

  • Grafika a stylizace
  • Zábavná hra více hráčů
  • Množství různých módů hry
  • Nesmyslně časté bugy
  • Problematická hra více hráčů

Stáhnout
Anamaton

Anamaton

Na nezávislé scéně je řada kvalitních her pro více hráčů. Patří mezi ně i z boku viděná střílečka Anamaton. Umožňuje půtky mezi dvěma či více lidmi. Kromě klasického deatmatche, čili boje všech proti všem, obsahuje i řadu dalších týmových módů, především ale potěší skoro osmdesáti (!) zbraněmi a schopnostmi k vyzkoušení. Pod naleštěnou fazónou se ovšem skrývá řada menších bolístek.

Z boku viděné 2D akce pro více hráčů to vždycky měly o trochu těžší než hry viděné seshora či přímo 3D hry. Možnost manévrovat je v nich totiž omezenější, figurky často titěrné a rozhled velmi limitovaný – pohled z vlastních očí prostě nemůže nahradit omezenou výseč obrazovky. Anamaton se s nevýhodami svého média snaží vypořádat velmi kvalitním a vtipným level designem, plus navrch přihazuje desítky zbraní.

Anamaton

Anamaton

Do určité míry se mu to daří. Od pušek otravujících oponenty přes nejbizarnější typy min až po zbraně, u kterých jsem vůbec nezjistil, jak fungují, jsou kanóny Anamatonu jednou z jeho výrazných předností. Tou další jsou levely, které se občas pokusí o kvalitně zpracovaný interaktivní prvek. Příkladem budiž level umístěný na ujíždějícím futuristickém vlaku – kdo spadne dolů, většinou bídně zhyne, občas ale pád lze správně ukočírovat a vpadnout tak oponentovi do zad. Oba tyto prvky, zbraně a prostředí, jsou esenciálními částmi kvalitní multiplayerové akce.

Bohužel, kvalitní hra pro více hráčů musí také, jak to jen podat, zkrátka musí především umožňovat hru více hráčů. Anamaton v tomto výrazně pokulhává kvůli svým mnoha bugům. Řada počítačových konfigurací má se hrou obrovské problémy, na jiných zase hra funguje podle toho, jak si zrovna umane. Dochází i k tak bizarním chybám, jako zpomalená odezva (lagy) při hře dvou lidí na jediném počítači.

Anamaton

Anamaton

Díky rozvoji internetu nám bohužel ubylo kvalitních her, ve kterých jsme si to mohli rozdat ve více lidech na rozdělené obrazovce. Anamaton úspěšně mezeru zaplňuje a znovu připomíná kouzlo hraní na jediném počítači – možnost dát vítězícímu oponentovi rázný pohlavek hraní po síti stále prostě nenabízí. Její chyby ale hrozí jakoukoliv zábavu zhatit. A multiplayerová akce s podobnými obtížemi si sama pod sebou uřezává větev.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

14 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz