Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ancient Sword - zachraňte princeznu

  12:00aktualizováno  11. ledna 8:26
Vítejte zpátky v době chrabrých rytířů, hrdinských činů a krásných princezen, které se často ocitají v nesnázích a zpravidla za slušným zástupem krvelačných nepřátel. A právě s podobnou nástrahou se bude muset poprat také postava této hříčky.
70

Ancient Sword

Platforma: Freeware
Výrobce: konoko_q

Stáhnout

Ancient SwordVítejte v klasickém světě, kde místo supermoderních technologií vládnou stará dobrá pravidla založená na fyzické síle s trochou rozumu navrch, pány přírody stoprocentně byli lidé, v jejichž rukou se začaly pozvolna objevovat železné, ostré a naleštěné předměty, říkejme jim meče. A právě podobný kousek se stane onou hranicí mezi životem a smrtí pro několik následujících minut strávených v zajímavé arkádovce Ancient Sword.

Pro ty kdo si potrpí na důslednou znalost dějové linie, čeká bohužel zklamání. Veškeré rozhovory se totiž zobrazují v japonštině, ktAncient Sworderou většina z vás samozřejmě neovládá. Během sekání a zabíjení nestvůr si ale tohoto malého hendikepu všimnete tak maximálně ve chvíli, kdy narazíte na sympatickou princezničku a nemáte nejmenší tušení o tom, co se vám vlastně snaží sdělit.

Jinak ale budete pobíhat po přírodních lokacích, zpravidla situovaných do nějakého toho hustého lesa s obrovským vodopádem, roklemi, převisy zkrátka a dobře vším co do takového 2D prostředí patří. No a zde se ocitáte se svou jedinou výbavou, jíž je kolem skromného oblečku především meč (později i další) – vaše jediná zbraň, s níž zvládáte jediný chvat, jež je ovšem dostačující na většinu nepřátel, které budete potkávat. A jen málo z nich by se dalo zařadit mezi klasické obyvatele lesnícAncient Swordh prostor. Uznejte sami, kolikrát jste již na víkendové vycházce potkali obrovského růžového kraba vyplavujícím ze svého těla obrovské nafukovací bubliny, jež jsou stejně jako on samotný pro vás nebezpečné. Vedle něj vás ohrožovat budou také létající zvířata jako netopýři či neidintefikovatelné plazící se hmoty.

Co je třeba na hře jako Ancient Sword ocenit a co se až tak často u freewarovek podobného typu nevidí jsou zakomponované RPG prvky, spočívající ve sbírání cenných zkušeností. Ty jsou na konto připisovány po úspěšném zabití některého z nepřátel. Ty pak nemají bohužel žádný výraznější důsledek, snad až na občasné zvýšení levelu – i to je ovšem třeba patřičně ocenit.

Ancient Sword se i přes nepříjemnou jazykovou bariéru nepochybně uvelebí na discích celé řady arkádových hráčů. A důvodů je hned několik – RPG prvky, počínaje a svižnou hratelností a poměrně dobrým zpracováním konče. Škoda jen opravdu ubohého rozlišení a poměrně nudných a opakujících se lokací.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz