Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

And The Moment Is Gone vám možná připomene, co si občas myslíte

  15:25aktualizováno  15:25
Příběh o životě osamělého mladého muže je v této hře vyprávěn pomocí jeho subjektivních prožitků a myšlenek. Snažíte se ve zmatku všeho toho, co se mu honí hlavou najít záchytný bod, který vás posune kupředu.
80

And The Moment Is Gone

Platforma: Freeware
Výrobce: Mike Mezhenin

  • subjektivní vyprávění přidává na zajímavosti
  • originální typ adventury
  • v problémech se můžete takříkajíc najít
  • ne každému tento typ adventury sedne
  • trochu stratické obrazovky

Stáhnout

And The Moment Is Gone | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

And The Moment Is Gone

Tato poměrně netradiční adventura vyprávějící příběh jednoho zapomenutého mladého muže funguje trochu jinak, než jsme z podobných her zvyklí. Místo klikání na nějaké předměty a vybírání témat konverzace se proklikáváte myšlenkami hlavního hrdiny a snažíte se „udělat v nich pořádek“. Dějově je hra sice nevýrazná, ale nepostrádá existenciální náboj a zobrazuje situace, ve kterých se klidně můžete najít i vy sami.

And The Moment Is Gone

Hlavní hrdina se jmenuje Thomas. Máma mu říkala Tom a kamarádi mu teď také říkají Tom. Sám si ovšem není úplně jistý, jestli vůbec nějaké kamarády má. Pracuje v kanceláři u počítače a neustále pročítá firemní e-maily. Nudí se a je sám.

And The Moment Is Gone

Má ovšem velmi plodnou představivost, jenže za to ho jeho zaměstnavatel nepovýší. Snaží se prosadit jako scenárista a až se mu to povede, zůstane na volné noze. V každé sekundě se mu hlavou honí desítky myšlenek.

Zhasl doma všechna světla? Neměl si udělat před odchodem snídani? Neměl by poslední kapitolu svého scénáře upravit? Spousty problémů vyžadují spousty řešení.

And The Moment Is Gone

Neustále musí myslet na bývalou přítelkyní Kate. Opustila ho, protože na všechno zapomínal, protože je břídil, nebo protože byl pořád v práci? A co ta nová krásná slečna, kterou potkal v metru a kterou se bál oslovit?

Rozhodovat za Toma sice nemůžete, na to je hra příliš lineární, ale klikáním na jednotlivé bubliny s myšlenkami se dostáváte k jádru jeho charakteru a třeba objevíte něco, s čím se budete moci ztotožnit.

And The Moment Is Gone

Jednotlivé bubliny je možné jedním tlačítkem odstranit, nebo je druhým začít myslet. Stejně tak v rozhovorech. Levým myšítkem odpověď vyhodíte, druhým zase přijmete a vyslovíte.

Protože na obrazovce v každém okamžiku poletuje myšlenek mnoho, musíte přijít na to, které jsou jen vedlejší a které vás naopak v ději posunou dál. Na to přijdete jen stylem pokus-omyl, a tak je třeba proklikávat se a zjišťovat, kam až králičí nora Tomových idejí vede.

And The Moment Is Gone

And The Moment Is Gone je vcelku jednoduchá hra. Děj je tristní (i když díky subjektivnímu vyprávění zajímavě podaný) a na nějakou velkou epiku zapomeňte. Na druhou stranu se tady na podobné věci nehraje. Je to příběh jednoho obyčejného kluka s obyčejným snem, který si moc nevěří a kolem sebe vidí jen nepřekonatelné bariéry. Podobnost s mým či vaším životem je čistě „náhodná“ a snad i kvůli tomu je Tomův příběh tak sympatický.

Zde můžete stáhnout verze pro alternativní operační systémy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz