Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Angela's World - planeta rudých růží

  12:00aktualizováno  10:28
Tým Windmillgames, který má tento počin na svědomí, přišel se vskutku jednoduchým, ovšem nad míru zábavným a originálním konceptem. Ve spojení s použitým vizuálním zpracováním se jedná o opravdový zážitek. A to bez nadsázky.
70

Angela´s World

Platforma: Freeware
Výrobce: WindMill games

Stáhnout

Angela´s World

Čas od času se objevíchytlavá originální hra, kterou je těžkézařadit do nějaké škatulky. Angela's World je jednouz nich. Hra se odehrávána temné planetce, na níž rostou nádhernérudé růže. Malá Angela by je ráda sesbírala,to se ale nestká s pochopením oné planetky,která není pouze neživým tělesem. Po utrženíprvních květin se pořádně rozhněvá a začneposílat na Angelu spršku jakýchsi raket ze svéatmosféry.

Chopíte se ovládáníbezbranné dívky a musíte pokračovat ve sběrurůží a přitom uhýbat před všudypřítomnýmiprojektily. Zprvu jde vše hladce a počet natrhaných květinrychle přibývá, ovšem rozzuřená planeta ještěnevyložila všechny trumfy. Když neuspěje s prvnívlnou obrany, podpoří vzdušný útok tím,že se začne otáčet kolem své osy. Angele to značněznepříjemní pohyb po povrchuAngela´s World a navíc je díkytomu vystavena většímu množství nebezpečnýchstřel. Pokud se vám podaří překonat i tuto nástrahu,můžete si na vteřinku oddechnout (i když příliv raketneustává). Ovšem opravdu jen na vteřinu. Po chvílizačne planetka zářit temnými paprsky, ve kterýchse snadno schovají dopadající projektily. Jstetak nuceni zbystřit smysly a správně odhadovat, kam semůžete v daný moment s Angelou vydat. Úkolje to opravdu nelehký, ale jeho splnění nenínemožné. Když se dívce podaří smrtícíkolotoč přežít, vše jede nanovo, ovšem v různéintenzitě a pořadí. Jediným cílem hry je totiždosažení co nejvyššího skóre.

Angela´s WorldOvládáníje opravdu jednoduché, vystačíte si s klávesami "A" a "D"Â?, jimiž určujete směr chůze, vícenetřeba. Grafické zpracování je velice poutavé,i když je ve hře použito pouze třech barev. Platí pro nějtotiž to, co pro celý Angela's World - v jednoduchostije síla. Vyzdvihnout musím také hudebnídoprovod, který navozuje hravou atmosféru a, i když sestále opakuje, jen tak se neoposlouchá.

Angela'sWorld jeoddechová záležitost, která dokážezabavit na hezkých pár chvil. Na nepřetržitéhraní opravdu není, ale rádi se k němubudete vracet. S čistým svědomím ji tak můžudoporučit každému, kdo hledá rozptýlenímezi prací, nebo jen zábavu na pár minut.Jediným mínusem je tedy pouze brzký stereotyp,který ale vyvažuje intenzita zábavy a praktickynekonečná znovuhratelnost.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Asteroid, Planetka, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz