Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Animated bounce - svérázný volejbal

  12:00aktualizováno  31. července 9:14
Prázdniny jsou časem, kdy se člověk může naplno věnovat nejrůznějším rekreačním aktivitám, mezi které rozhodně patří i nejrůznější sporty. Pokud ale nechcete venku riskovat úžeh, máme pro vás alespoň sportovní hru. Co byste řekli na svéráznou ""simulaci"" volejbalu?

Animated Bounce

Platforma: Freeware
Výrobce: Ville Koskela, Arttu Autio

Stáhnout

Animated Bounce

Tvrdit, že hra Animated bounce je simulací volejbalu, by bylo v nejlepším případě velice nepřesné. Nicméně, je to právě volejbal, kterému se tato hra asi nejvíce podobá, a z toho tedy budu vycházet. Stejně jako při skutečném volejbalu, i v Animated bounce bude vaším cílem zabránit míči, aby dopadl do prostoru vaší části hřiště. Snažit se budete o pravý opak, tedy o to, aby skončil na straně soupeřově. Pravidla také zakazují, abyste se míče, než ho odrazíte na soupeřovu stranu, dotkli více jak třikrát. Stane-li se tak, váš protivník automaticky získává bod. Stejným způsobem budete potrestáni i za přihrávky vedené pod sítí.

Podstatným rozdílem, kterým se Animated bounce od volejbalu liší, je že proti sobě stojí vždy pouze dva hráči. Přehlédnout se určitě nedá ani fakt, že se hraje v malé uzavřené místnosti, přesně ohraničující plochu hřiště. Odpadá tedy možnost, že by míč dopadl mimo hřiště, a celá hra tak získává na dynamičnosti. Hra v uzavřeném prostoru ovšem přináší i další prvek, který si budete muset brzy osvojit, chcete-li nad soupeřem vítězit. Je jím možnost využít stěny místnosti jako odrazové plochy pro míč. Místo toho, abyste míč odrazili přímo k soupeři, je někdy výhodné poslat ho opačným směrem. Pokud se vám takový manévr povede, míč se odrazí od stěny a zamíří na opačnou stranu hřiště. Přihrávky vedené tímto způsobem pak není tak snadné odrazit. Kromě stěn pak můžete k odrazům využít i strop místnosti. Za zmínku jistě stojí i možnost provádění falší, které jsou však více dílem náhody než cíleného snažení.

Animated Bounce

Vítězem turnaje se stává ten z hráčů, který jako první dosáhne hranice patnácti bodů a věřte mi, že, alespoň zpočátku, to vůbec nebude jednoduché. Svůj díl na tom jistě má i povedený automatický protivník, který si bez větších problémů poradí s většinou vašich přihrávek a potíže mu nedělá ani využití výše zmíněných odrazů od stěn místnosti. Naštěstí ale nebudete hrát proti neomylnému robotovi, který by vás nenechal zabodovat. Autor hry dal automatickému protivníkovi do vínku poněkud nižší pohyblivost, stejně jako schopnost dělat chyby, a tak, s trochou praxe, není zas takový problém ho porazit. Jistě vás už napadlo, zda hra nabízí také možnost hry dvou hráčů. Autoru hry tato přímo se nabízející možnost samozřejmě neunikla, a tak můžete změřit síly i s živým protihráčem, kdy je hra snad ještě zajímavější.

Daleko za vynikající hratelností nezůstává ani grafické zpracování. Ačkoliv hra samotná probíhá ve skutečnosti v rovině, díky tomu, že je celé prostředí hry zpracováno ve 3d, vám to ani nepřijde. Vše působí velice příjemným dojmem, včetně komických modelů hráčů. Škoda jen, že po celou dobu budete hrát pouze v jediném prostředí, které, ač je docela povedené, se přece jen po nějakém čase okouká.

Animated Bounce

O zvukové stránce hry se toho mnoho říci nedá. Snad jen, že překvapí kvalitou i věrností jednotlivých samplů. Bohužel však zcela chybí hudební složka, která by jistě celou hru trochu oživila. Je ale otázkou, zda to Animated bounce vůbec potřebuje, neboť se u ní královsky pobavíte i bez hudby.

Závěrečné hodnocení je zde možná zbytečné, neboť pozorný čtenář si svůj názor jistě už udělal sám. Přesto však, těm z vás, kteří se nechtějí zdržovat čtením celého článku, krátká sumarizace jistě přijde vhod. Takže, pokud si hru Animated bounce hodláte stáhnout, můžete se těšit na excelentní hratelnost oblečenou v hávu povedeného grafického zpracování. Pár nedostatků by se sice našlo (např. malá variabilita), nicméně klady hry jsou v naprosté převaze.

Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz