Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Another Mah Jongg - další Mah Jongg

  12:00aktualizováno  1:22
Co jiného se může skrývat pod názvem Another Mahjongg? Samozřejmě další variace stařičké čínské deskové hry, u níž se lidstvo baví již 2,5 tisíce let. Patříte-li mezi fandy odebírání kostek, čeká na vás osm různých druhů pyramid a tři vizuální kabátky.
60

Another Mah Jongg

Platforma: Freeware
Výrobce: DIM

Stáhnout

Another Mah JonggSluníčko nám v těchto dnech stále rychleji utíká za obzor a prodlužující se večery jsou tím pravým časem na posezení s přáteli či rodinou nad nějakou společenskou hrou. Pokud jste však od přírody samotářští vlci, možná raději upřednostníte nějakou počítačovou variantu. V tom případě pro vás máme stařičkou čínskou hru Mah Jongg, jejíž vznik je připisován filozofovi Kunfuciovi a její stáří se odhaduje na dva a půl ticíce let. Desková varianta má jednoduchá pravidla a mimořádnou návykovost, tedy dva atributy, díky kterým patří v Číně mezi oblíbené hazardní hry. Bez ztráty koruny si ji dnes můžete vyzkoušet i vy.

Pravidla Mah Jongu jsou mixem hned několik u nás známých her. Trochu připomínají Domino, trochu karetní Solitaire a blízko mají i k Pexesu. K hraní se používají ploché kvádříky jako u Domina, ty Another Mah Jonggjsou navrstveny na sobě a vytváří určité obrazce, prstence, hrady atd. Stejně jako v Pexesu musíte hledat určitou dvojici volných kvádříků, na nichž je nakreslen stejný znak. Za volný kvádřík se přitom považuje ten, který na sobě nemá jiný kvádřík a má alespoň jednu boční stranu volnou. Znaky na kvádřících tvoří určité sady, klasická varianta na sobě nesla samořejmě čínské znaky, po rozšíření do Evropy přibyla latinka nebo kombinace znaků s čísly a v době počítačů se na ně umísťují třeba fotografie, smajlíci nebo cokoliv jiného. Vzhledem k tomu, že při hraní Mah Jonggu je nezbytný postřeh, nabízí různé vizuální variace rozličnou obtížnost, přeci jenom čísla k sobě přiřadíte snadněji než statní vlajky. Současný Mah Jongg je tedy větší výzvou a je také zábavnější.

Another Mah JonggAnother Mah Jongg pochází z klávesnice jednohu ruského vývojáře. Ten jej naprogramoval v javě, což v sobě skrývá hned několik výhod. Jednak si můžete hru zahrát on-line, ale především máte prakticky neomezené možnosti při tvorbě skinů. Základní hra tak nabízí tři vizuální kabátky kostek: klasické čínské znaky, státní vlajky a záludné šeďáky (kostky v různých odstínech šedé palety). Celkem si můžete vybrat z osmi druhů "hromádek", tedy uspořádání kostek. Každá z nich přitom vyžaduje určitý postup, abyste se nedostali do kolečka a neskončili před spárováním všech kostek. Mimo klasických párů najdeme v Another Mah Jongg i skupinové kostky, které lze libovolně spárovat s jakoukoliv další kostkou ze skupiny (třeba kostky ročních období).
Another Mah Jongg má přehledný interface, časomíru, tabulku s nejlepšími výsledky a můžete u něj strávit spoustu hodin zábavy. Oproti jiným má třeba menší možnosti nastavení a počet vizuálních kabátků také není závratně vysoký, ale pokud vezmeme v potaz velikost hry, tak nám dává za málo peněz hodně muziky.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz