Ant Attack - mravenčí armáda

  12:00aktualizováno  28. července 8:58
Uzavřené černobílé bludiště zachvátili zmutovaní mravenci. Jejich velikost je mnohonásobně vyšší a také jsou o dost agresivnější. Na to ale nesmíte brát ohled, cílem je zachránit sympatickou slečnu.
60

Ant Attack

Platforma: Freeware
Výrobce: Urban Interactive Software

Stáhnout

Ant AttackNájezdy emzáků, mechanických robotů naprogramovaných na zabíjení – to vše zde již bylo nespočetněkrát. Právě proto se autoři Ant Attack rozhodli tak trochu experimentoval. Každý, kdo má úroveň angličtiny alespoň jako průměrný žák základní školy jistě bystře uhádl, kdo na nás bude útočit tentokrát. Ant je totiž v překladu mravenec – a těmi se to bude na obrazovce jedině hemžit.

Nejsou to ale takové malé potvůrky jako je známe z našich zahrad, parků. Tito hmyzáci vyrostli do neskutečn velikosti, takže hlavnímu hrdinovi lidské rasy sahají řekla bych až nad kotníky. Jejich Ant Attacklikvidace proti také nebude tak jednoduchá, jako je tomu v reálném světě a repelent by zde rozhodně neobstál. Proto se autoři rozhodli pro trochu drastičtější řešení a hrdinu vybavili plnohodnotnou zbraní. Tou je v tomto případě možná trochu nešikovný granát. Jeho použití totiž není natolik intuitivní a snadné jako třeba v případě, kdybychom měli v rukou střelnou zbraň jako je samopal. Odhazování granátu pak funguje lehce nepřesně a možnost zaměřování mohla být každopádně propracovanější – takto je všechno jen shodou náhod a možná až po desítkách minut dokážete sami odhadnout, jak daleko a silně granát odhodit. Nejen že se musíte trefit do pohybujících se malých potvůreAnt Attackk, které neustále chaoticky pobíhají kolem vás, ale zároveň musíte zbraň odhodit do dostatečně dálky před sebe. Jinak vás následný výbuch zraní a v horším případě dokonce i zabije.

Tato část Ant Attack je zkrátka jedna velká frustrace a tak v mnoha případech jistě stejně jako já místo boje muž proti mavenci využijete možnost druhou a sice zbabělý útěk. Člověk má proti tomuto kousavému hmyzu přecijen trochu navrch – dokáže totiž kupříkladu šplhat na stěny, stupínky a jiné vyvýšeniny, kam se mravenec jednoduše nedostane. To je vaše výrazné plus a také obranný mechanismus, který funguje lépe než granát. Jinak je také třeba poznamenat, že vaším hlavním úkolem je v 3D bludišti plném mravenců najít krásnou slečinku a odvést ji do bezpečí jediným východem.

Mravenčí útoky vás budou zpočátku bavit, ostatně první úkol je zcela nasnadě, ty další jsou již obtížnějšívzhledem k tomu, že chybí jakýsi volný pohyb 3D prostředím. Otravný je i popsaný systém útoků, proto je hodnocení možná o fous nižší, než byste očekávali.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Na Cube Escape: Paradox se čekání vyplatilo

Cube Escape: Paradox

Po všech stránkách brilantně zvládnutá adventura Paradox dělá své sérii čest. Pravděpodobně zatím nejlepší díl vám...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...Najdete na iDNES.cz