Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AntiMMF - zastřel si svého finančníka!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 12:10
Stále více lidí v České republice šíří své názory pomocí počítačových her. Posledním titulem podobného zaměření je hra AntiMMF, jejíž autor nesouhlasí s plánovaným zasedáním Mezinárodního měnového fondu v Praze a rozhodl se dát tento fakt na vědomí touto jednoduchou počítačovou hrou.

AntiMMF

Platforma: Freeware

Stáhnout
AntiMMF

Stále více lidí v České republice šíří své názory pomocí počítačových her. Je tomu již půl roku, co jsme na BonusWebu informovali o hře Matiční ulice, jíž jsme vdechli dnes již u mnoha podobných titulů v modifikované podobě hojně používaný podtitul "Zastřel si svého cikána", v níž autoři protestovali proti zastavení zdi v Matiční ulici, která měla chránit "bílé" obyvatele Ústí nad Labem před jejich romskými spoluobčany a v pátek se v mém emailu objevila hra AntiMMF, jíž byl okamžitě dán podtitul "zastřel si svého finančníka". Proti komu a čemu autor hry protestuje je v tomto případě více než jasné - tak jako spousta lidí ani on nesouhlasí s plánovaným zasedáním Mezinárodního měnového fondu v Praze koncem září. Protože jsme však po poradě s našimi právníky usoudili, že tato hra, na rozdíl od Matiční ulice, nesplňuje žádnou skutkovou podstatu trestného činu, rozhodli jsme se ji zveřejnit i na plných hrách.

Povězme si tedy něco o jednoduché hříčce pocházející z českých luhů a hájů, kterou autor podle svých slov vytvořil narychlo, neboť neměl vzhledem k blížícímu se termínu zasedání mnoho času. Princip je jasný již od počátku a pochopí jej určitě každý. AntiMMF Po spuštění se vám objeví "briefingové okno", v němž se dozvíte, co máte dělat. V tomto případě musíte vlastním tělem zabránit finančníkům v cestě do Prahy na zasedání Mezinárodního měnového fondu, přičemž je nutné dát si pozor na všudypřítomné policisty, jejichž úkolem je, alespoň v této hře, okamžitě vás zneškodnit a "zabásnout".

V samotné hře musíte svým panáčkem, který představuje demonstranta s vlaječkou, na níž je přeškrtnutý nápis MMF, sbírat doslova a do písmene spěchající finančníky. Prostě do nich vrazíte a finančník zmizí. Sem tam se sice mezi nimi pletou policisté, do kterých vrážet nesmíte nebo budete zatčeni, ovšem přesně mířená rána zápalnou lahví je na ně velmi účinnou zbraní a můžete si být jisti, že jim nepomůže ani štít, ani helma ani jejich obušek, na druhou stranu po několika vteřinách se na místě objeví jejich kolegové taktéž v plné polní.

Samotná herní obrazovka je velice jednoduchá a jde vlastně o defaultní pozadí, na němž se prohání váš demonstrant, finančníci, policisté a sem tam vzduchem prosviští nějaká ta zápalná láhev. V horní části obrazovky je napevno logo pražského setkání Mezinárodního měnového fondu v Praze, pár stromů, AntiMMF nebe a nazeleno natřený tank známý z Prahy (ten skutečný je už natřený narůžovo), v jehož horní části naleznete fotografii Stanislava Grosse z ČSSD, vespodu vám po celou dobu trvání hry běží nejrůznější texty s informacemi o tom, proč někteří lidé protestují proti tomuto zasedání.

Co říci závěrem? Česká republika je země počítačovým hrám jistě zaslíbená - ať už jde o hry vyvíjené profesionálně pro domácí či zahraniční trh nebo o freewarové tituly, kterých na našich stránkách naleznete také docela hodně. No a pokud vás zajímá můj názor na počítačové hry jako formu protestu proti něčemu, s čím jejich autor nesouhlasí - myslím si, že je to pro všechny mnohem lepší a přijatelnější než protesty, které se připravují v Praze a u nichž se dá očekávat, že na rozdíl od hry AntiMMF budou omezovat desítky či stovky tisíc lidí. Navíc je reálný předpoklad, že hry určitý počet lidí alespoň na nějakou dobu pobaví.

Poznámka závěrem - myšlenka této hry a názory v ní uváděné se nemusejí nutně ztotožňovat se stanoviskem redakce BonusWebu (resp. serveru PlneHry.cz), stejně jako v případě všech zde zveřejňovaných titulů.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz