Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aqua – živel v trubkách

  12:00aktualizováno  1:08
Chopte se francouzského klíče, seberte nějaké ty roury a rychle začněte stavět. Výsledkem vaší práce, která by měla bát svižná a přesná, je skvostné potrubí. Je jen otázka vašeho umu, jak dlouhé ho postavíte bez toho, aby se vám voda v něm vylila. Tak do toho!
40

Aqua

Platforma: Freeware
Výrobce: Project Dragon Fly

Stáhnout

AquaAqua je předělávka proslulé Pipemanie, která má za sebou už desítky, možná stovky klonů. Nejsem si jist, jestli Pipemania poprvé vyšla na Commodore 64, nebo na Amize, ale stala se z ní jedna z nejklasičtějších logických her. Svou slávou nedosahuje výšin Tetrisu, avšak zná ji skoro každý. Otázka je, co nám remake tak slavné hry může poskytnout. Jistě, technické zpracování je nesrovnatelně lepší, ale je tu také otázka hratelnosti. Skoro bych řekl, že snažit se dělat remake hry, která v době svého vydání všechny naprosto uchvátila, a nepřinést také něco nového, je zbytečné. Dopustil jsem se recenzentské perverznosti a vylil si srdce hned na začátku, ale nedbejte toho a čtěte dál.

AquaFrancouzský pracovní trh ohrožuje fenomén takzvaného „polského instalatéra“. Ten byl jedním z hlavních poutačů kampaně odmítající evropskou ústavu. V této hře si užijete instalatérství habaděj. Proto vás teď nečeká nic jiného, než stavění dalších a dalších trubek za sebe a tvoření toho nejlepšího potrubí. K dispozici máte několik typů trubek, od rovných, přes různě zahnuté až po klasické křižovatky. Princip je podobný tetrisu – trubky vám náhodně přichází a vy je musíte umístit tak, aby po uplynutí časového limitu voda dotekla co nejdál. Před sebou máte plochu, na které je jeden, či více zdrojů vody. Z nich po dvou minutách voda vytryskne a jakmile se vylije, tedy dostane se na konec vámi zbudovaného potrubí, hra končí. Čím delší řečiště vybudujete, tím více dostáváte bodů. Postupně se zvyšuje i obtížnost jednotlivých levelů tím, že přibývá zdrojů vody a vy se musíte soustředit na více míst najednou, nelze se zaměřit jen na jedno, protože v tom případě se vám voda z jiného zdroje hned vylije a hra končí. Na herním pánu jsou i různé bonusy v podobě bodů, zpomalení toku a podobně. Ty získáte jednoduše tím, že přes ně své potrubí povedete. 

Aqua To by bylo de facto všechno, Aqua toho v sobě nemá zdaleka tolik, aby jste u ní zůstali déle než půl hodinku. Grafická stránka hry je průměrná, žádné skvostné efekty nečekejte. Težko se to popisuje, ale stará dobrá Pipemania byla opravdu přímo návyková hra. Aqua začne být nuda, hlavně díky tomu, že není tak vyladěná a tudíž ji chybí svižnost. Jistě, voda teče rychle a vy se musíte pořádně ohánět, ale není to ono. Příznivci čistě logických her by čekali něco, co by jejich mozek potrápilo víc a my, ostatní hráči se zase chceme bavit, což se nám u této hry bohužel nepodaří.Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz