Aquantor - boj s živlem

  12:00aktualizováno  12:59
Ať už máte k vodě vztah kladný nebo záporný, mohla by vás zaujmout tato logická hříčka vytvořená v Německu. Vaším zdejším úkolem bude umisťovat za pomoci malého panáčka zátarasy na správná místa tak, aby jste zabránili tekoucí vodě v dalším rozpínání se po hrací ploše.
50

Aquantor

Platforma: Freeware
Výrobce: Georg Rottensteiner

Stáhnout

Aquantron Že člověk ještě zcela neovládá přírodu a že matka příroda může člověku pěkně zatopit, to je jasná věc. Přestože umíme lítat do vesmíru, potápět se do obrovských hloubek oceánů a nesčetně mnoho dalších zázraků, příroda má pořád jasně navrch a může nás kdykoliv překvapit. V létě trpíme skoro čtyřicetistupňovými vedry, v zimě nás trápí záporné hodnoty na teploměru a nikdy nevíme, kdy dojde k nějakému šílenému zemětřesení, výbuchu sopky nebo kdy roztají ledovce. Nevíme ani, kdy se zopakují takové povodně, jaké byly v roce 1997 nebo ty, co nám téměř vyplavily před několika lety naše hlavní město. Můžeme jen doufat, že budoucnost k nám bude ohleduplná. Ale to bychom museli být my zase ohleduplní k přírodě, aby nám to, jak se k ní chováme, nevracela.

Aquantron Zmíněný vodní živel je vůbec pěkná mrcha, užijete si ho více než dost i v mnou dnes představované povedené logické hříčce (remaku z C64) - Aquantor.
Aquantor je gameska vytvořená německým vývojářem Georgem Rottensteinerem, ten stojí i za několika dalšími pěknými herními (převážně logickými) tituly - Birdie, Rootin' Tootin' nebo za vydařeným remakem populárního Crillonu, který nazval HitBlock a který vyšel koncem minulého roku i na PH.
A o co vlastně v Aquantoru jde? 

Aquantron Ovládáte zde panáčka, který se pokládáním zátaras v různých bludištích snaží zabránit v roztékání vody tak, aby splnil normu určenou pro daný level. Na začátku vám bude například určeno, že čtvrtina herní plochy musí zůstat suchá. Pokud to splníte, postupujete do dalšího kola, pokud ne, musíte si kolo zopáknout. Čím vyšší kolo, tím vyšší obtížnost. Největším problémem je fakt, že voda často teče z více míst současně a tudíž musíte dávat zátarasy na mnoho různých míst.
Levelů je pro vás připraveno dvacet, ovšem můžete si vytvořit další přes přiložený editor. Ten je pohodlný, spolehlivý a Aquantron uživatelsky přívětivý. Můžete pomocí něho i přeeditovt stávající kola, ale myslím, že většina lidí si vystačí s levely, které už ve hře jsou.

Aquantor běží implicitně v okně operačního systému MS Windows. Hru však můžete přepnout i do celoobrazovkového režimu klasickým ALT+ENTER.
Hra neotravuje žádnou muzikou, jenom vás trošku bude štvát nepříjemným zvukem tekoucí vody, ale na něj si lze zvyknout a nebo ho můžete prostě a jednoduše vypnout. Nastavit však můžete i mnoho dalšího, včetně ovládání a obtížnosti.
Aquantor je gamesa postavená na neokoukaném herním principu a proto věřím, že mnohé z vás potěší, stahujte dokud je na skladě:-)


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...Najdete na iDNES.cz