Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Arachnos – tradiční řežba

aktualizováno 
Zboku scrollující retro střílečka Arachnos k nám přichází z Japonska a to od člověka říkajícího si Bootan. Nečekejte žádné výplody drogových brainstormingů vývojářů, ale pěkně klasické držení klávesy pro střelbu a tisíce explozí na minutu.
60

Arachnos

Platforma: Freeware
Výrobce: Bootansoft

  • Klasická arkáda
  • Širší bojiště
  • Síla powe-upů
  • Nic nového

Stáhnout

arachnos_poster

arachnos_01Po spoustě vesmírných arkádách, které se snažily zatuchlý koncept osvěžit ne zrovna kloudnými nápady typu "hráč si kreslí power-upy" nebo "hráč bude sám sobě spolubojovníkem", tu zase máme hru, která je tradiční jako předčasné volby. Nečekejte žádné výplody drogových brainstormingů vývojářů, ale pěkně klasické držení klávesy pro střelbu a tisíce explozí na minutu.

Zboku scrollující retro střílečka Arachnos k nám přichází z Japonska a to od člověka říkajícího si Bootan. Bez jakéhokoliv intra a příběhu v pozadí vám umožní vybrat si mezi čtyřmi variantami jedné stíhačky, pokaždé s jinou primární zbraní (ne ale, že by na jejich variacích moc záleželo), a už se letí proti stovkám protivníkům.

arachnos_02Alfou a omegou hratelnosti Arachna jsou power-upy, které často vypadávají ze zničeních nepřátelských formací. Na tohle pozor - unikne-li vám byť jen jeden kus vesmírného hada, odletí s ním i potencionální power-up. Se základními zbraněmi byste toho moc nenastříleli, ale po několika málo vylepšeních se ze stíhačky stane kapesní křižník. Pěkným nápadem je, že hlavní zbraně lodi nejsou přimontované na trup, ale poletují kolem něho v jakési hráčem určitelné formaci.

Lze tak na protivníky střílet i když nejste přímo před nimi, což se vyplatí především při setkání s bossy. Vůbec je nezvyklé, že je mapa hry na výšku větší, než je velikost obrazovky. Můžete tak protivníkům alespoň trochu uletět a zamanévrovat si v případě nouze.

arachnos_03Potěšitelná je míra nastavitelnosti hraní – můžete si zvolit nejen obtížnost, ale především i počet životů. Díky tomu je Arachnos hratelný jak pro lamy, tak pro profesionály. Po grafické stránce už ale není moc co obdivovat, zvláště pozadí některých levelů mohla být ostřejší. Spíše než ztvárnění hry ale naštve malé rozlišení, které hráči omezuje manévrovatelnost během soubojů. Z dalších featur zamrzí i přítomnost jakéhokoliv multiplayeru nebo nápaditějších power-upů. Není každý den posvícení.

Arachnos je řemeslně odvedenou prací, a jako takový může řadu hráčů potěšit více, než experimentální pokusy od nezávislých hráčů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz