Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ardentryst - precizní RPG s dívčí hrdinkou

aktualizováno 
Na první pohled křehká dívčina uchopí v RPG Ardentryst do ruky pevně meč nebo sekeru a vydá se bojovat s celou řadou fantaskních příšer vyčkávajících v tomto virtuálním světě. Dobrá zábava zaručena!
82

Ardentryst

Platforma: Freeware
Výrobce: Jordan Trudgett

  • propracovaná detailní grafika
  • spousta vlastností, zkušenosti
  • dobrá hratelnost

Stáhnout
ArdentrystPo kvalitních RPG jako by se v poslední době slehla zem. Ano, jedná se o obtížný žánr co se vývoje týče, na druhou stranu v případě, že máte zkušenosti s jeho hraním a dokážete je správně zúročit, můžete ve výsledku sklidit daleko větší ovace, než tuctové přepracování Maria. A tak nějak dopadne autor Ardetryst, který se vývoji tohoto projektu věnuje poměrně intenzivně. Ostatně to, co vám předkládáme má na sobě nálepku s číselným označením verze 1.7, kde je již vychytána celá řada chyb.

Zaprvé je nutné uvést, že se nejedná o RPG klasické, kde na obrazovku nazíráte pohledem shora, případně z první osoby a pochodujete rozsáhlým herním světem. Zde vše na první pohled může vypadat spíše jako arkáda. NaArdentryst obranu autora ale musíme říct, že ze strany hratelnosti Ardetryst skutečně spíše inklinuje k RPG. Ostatně nejprve si vyberete jednu z postav a následně ji k již získaným schopnostem přidáte další získané bodíky a zvýhodníte jí tak v pro vás vhodné oblasti. Pokud třeba požadujete silného bojovníka, body budete přisouvat k atributu strength, magii naopak vylepšíte přidáním bodů k magic, zajímavý pak je i atribut luck, který by vám měl zlepšit to pomyslné štěstí (kdyby to tak šlo i ve skutečnosti :-).

Jako první je tutoriál, který ale můžete klidně přeskočit. Na druhou stranu není zbytečně natažený a poskytuje přehled základních dovedností, které od vás budou vyžadovány. Většinu herního času zabijete chozením po zboku viděných lokací Ardentrystpředevším exteriérového charakteru, kde budete na každém druhém kroku bojovat s nějakou tou herní nestvůrou. K tomu můžete využít hned dvě možnosti soubojů, kde první znamená kontaktní zbraň, kterou jste si vybrali na začátku (meč, sekera ap.). Zajímavcá je i magie, která samozřejmě dosáhne daleko dál, zato ale většinou nebývá natolik silná. Zabíjet budete pavouky, včely, nebezpečné rostliny a další protivníky s různým druhem pohybu. Variabilita je poměrně pěkná, což jenom vylepšuje celkový herní dojem. Aby toho nebylo málo budete jako ve správném RPG na cestách potkávat i truhly s potřebnými drobnostmi a za zabíjení nepřátel získáváte nové zkušenosti a případně přecházíte na vyšší levely.

Ardetryst se opravdu vydařil. I když je trochu střižený arkádou, ve svém srdci stále zůstává příjemným a kvalitním RPG, které by si neměl nechat ujít žádný milovník tohoto žánru. Tak tedy neváhejte a stahujte!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

82 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 62 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz