Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ardentryst - precizní RPG s dívčí hrdinkou

aktualizováno 
Na první pohled křehká dívčina uchopí v RPG Ardentryst do ruky pevně meč nebo sekeru a vydá se bojovat s celou řadou fantaskních příšer vyčkávajících v tomto virtuálním světě. Dobrá zábava zaručena!
82

Ardentryst

Platforma: Freeware
Výrobce: Jordan Trudgett

  • propracovaná detailní grafika
  • spousta vlastností, zkušenosti
  • dobrá hratelnost

Stáhnout
ArdentrystPo kvalitních RPG jako by se v poslední době slehla zem. Ano, jedná se o obtížný žánr co se vývoje týče, na druhou stranu v případě, že máte zkušenosti s jeho hraním a dokážete je správně zúročit, můžete ve výsledku sklidit daleko větší ovace, než tuctové přepracování Maria. A tak nějak dopadne autor Ardetryst, který se vývoji tohoto projektu věnuje poměrně intenzivně. Ostatně to, co vám předkládáme má na sobě nálepku s číselným označením verze 1.7, kde je již vychytána celá řada chyb.

Zaprvé je nutné uvést, že se nejedná o RPG klasické, kde na obrazovku nazíráte pohledem shora, případně z první osoby a pochodujete rozsáhlým herním světem. Zde vše na první pohled může vypadat spíše jako arkáda. NaArdentryst obranu autora ale musíme říct, že ze strany hratelnosti Ardetryst skutečně spíše inklinuje k RPG. Ostatně nejprve si vyberete jednu z postav a následně ji k již získaným schopnostem přidáte další získané bodíky a zvýhodníte jí tak v pro vás vhodné oblasti. Pokud třeba požadujete silného bojovníka, body budete přisouvat k atributu strength, magii naopak vylepšíte přidáním bodů k magic, zajímavý pak je i atribut luck, který by vám měl zlepšit to pomyslné štěstí (kdyby to tak šlo i ve skutečnosti :-).

Jako první je tutoriál, který ale můžete klidně přeskočit. Na druhou stranu není zbytečně natažený a poskytuje přehled základních dovedností, které od vás budou vyžadovány. Většinu herního času zabijete chozením po zboku viděných lokací Ardentrystpředevším exteriérového charakteru, kde budete na každém druhém kroku bojovat s nějakou tou herní nestvůrou. K tomu můžete využít hned dvě možnosti soubojů, kde první znamená kontaktní zbraň, kterou jste si vybrali na začátku (meč, sekera ap.). Zajímavcá je i magie, která samozřejmě dosáhne daleko dál, zato ale většinou nebývá natolik silná. Zabíjet budete pavouky, včely, nebezpečné rostliny a další protivníky s různým druhem pohybu. Variabilita je poměrně pěkná, což jenom vylepšuje celkový herní dojem. Aby toho nebylo málo budete jako ve správném RPG na cestách potkávat i truhly s potřebnými drobnostmi a za zabíjení nepřátel získáváte nové zkušenosti a případně přecházíte na vyšší levely.

Ardetryst se opravdu vydařil. I když je trochu střižený arkádou, ve svém srdci stále zůstává příjemným a kvalitním RPG, které by si neměl nechat ujít žádný milovník tohoto žánru. Tak tedy neváhejte a stahujte!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

82 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 62 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz