Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Area 51 - tajemná oblast odkrývá své tajemství

  12:00aktualizováno  5. října 10:55
Zdá se vám název Area 51 povědomý? Že se jedná o komerční projekt, který autoři freewaru jen sprostě zkopírovali? Nikoliv! My vám předkládáme plnohodnotnou komerční hru ke stažení zdarma. Neváhejte!
100

Area 51

Platforma: Freeware
Výrobce: Midway

Stáhnout

Area 51Vánoce jsou ještě pořád docela daleko, přesto ale dostáváme jedne dárek zadruhým. Nejedno hráčské srdce jistě poskočí při návalu nových herních titulů, které jsou vydávány za nulový poplatek, byť se jedná pouze o několik měsíců staré komerční záležitosti. Jednou takovou je také Area 51, akce, jejíž 2 GB balíček si nyní můžete stáhnout také vy.

Pokud jste v tématice trochu zběhlí, pak nejspíše tušíte, že se příběh z velké čísti točí okolo tajemné oblasti s kódovým označením 51. Tato Area 51 je uzavřeným místem, kde kdysi ztroskotala loď mimozemských návštěvníků. Ti k nám nepřišli ani tak se zlými úmysly. Spíše se jednalo o pozorovatele, kteří chtěli Area 51našich technologií využít k tomu, aby se sami uchránili před konfliktem panujícím na jejich vzdálených domovských planetách. Jednohgo přeživšího Aliena si ale ponechává tajná a zlá organizace, jež s ním uzavře pakt na prodfej několika jejich mimozemských technologií. Záměry tohoto článku již ale nejsou natolik mírumilovné a cílem je naopak obrátit tyto moderní vymoženosti proti celému lidstvu. Nakonec vznikne i nějaká ta zbraň, která má sloužit mimozemšťanům, vše se ale zkomplikuje, dojde k zmutování viru a výsledkem je fakt, že musí být do Area 51akce nasazen speciální tým, který si má se zde vzniklými agresivními anomáliemi poradit. A to jak jinak než intenzivní střelbou olova.

Co se herních faktů týče, vaše alter ego nese jméno Ethan Cole (a jako se často uvádí, skvělým hlasovým dabingem ho poctil sám David Duchovny). V rukou si již nesete první zbraň v podobě jednoduché pistolky, které vám naštěstí nezůstane příliš dlouho. Velmi brzy ji vystřídá samopal a několik dalších kousků, které vlastně ani nemají na naší planetě žádné reálné podoby. Ať už ale v rukou držíte cokoliv, vždy se můžete spolehnout, že se prst z tlačítkas pro střelbu téměř nezvedne. Area 51 je totiž především frenetickou akcí, kde procházíte lineárním světem a klátíte jednu obludu za druhou a tuto nastíněnou linii vlastně nepřekazí nic až do závěrečných titulků. Pokud tedy očekáváte od hry něco málo logických zádrhelů, možná byste se měli poohlédnout jinde.

Jinak ale téměř nelze mít k tomuto projektu jediné výtky. Grafika je v 3D a na freeware poměry téměř bezkonkurenční. Hratelnost také, pouze je určena spíše pro méně náročnější.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 649 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz