Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Area 51 - tajemná oblast odkrývá své tajemství

  12:00aktualizováno  5. října 10:55
Zdá se vám název Area 51 povědomý? Že se jedná o komerční projekt, který autoři freewaru jen sprostě zkopírovali? Nikoliv! My vám předkládáme plnohodnotnou komerční hru ke stažení zdarma. Neváhejte!
100

Area 51

Platforma: Freeware
Výrobce: Midway

Stáhnout

Area 51Vánoce jsou ještě pořád docela daleko, přesto ale dostáváme jedne dárek zadruhým. Nejedno hráčské srdce jistě poskočí při návalu nových herních titulů, které jsou vydávány za nulový poplatek, byť se jedná pouze o několik měsíců staré komerční záležitosti. Jednou takovou je také Area 51, akce, jejíž 2 GB balíček si nyní můžete stáhnout také vy.

Pokud jste v tématice trochu zběhlí, pak nejspíše tušíte, že se příběh z velké čísti točí okolo tajemné oblasti s kódovým označením 51. Tato Area 51 je uzavřeným místem, kde kdysi ztroskotala loď mimozemských návštěvníků. Ti k nám nepřišli ani tak se zlými úmysly. Spíše se jednalo o pozorovatele, kteří chtěli Area 51našich technologií využít k tomu, aby se sami uchránili před konfliktem panujícím na jejich vzdálených domovských planetách. Jednohgo přeživšího Aliena si ale ponechává tajná a zlá organizace, jež s ním uzavře pakt na prodfej několika jejich mimozemských technologií. Záměry tohoto článku již ale nejsou natolik mírumilovné a cílem je naopak obrátit tyto moderní vymoženosti proti celému lidstvu. Nakonec vznikne i nějaká ta zbraň, která má sloužit mimozemšťanům, vše se ale zkomplikuje, dojde k zmutování viru a výsledkem je fakt, že musí být do Area 51akce nasazen speciální tým, který si má se zde vzniklými agresivními anomáliemi poradit. A to jak jinak než intenzivní střelbou olova.

Co se herních faktů týče, vaše alter ego nese jméno Ethan Cole (a jako se často uvádí, skvělým hlasovým dabingem ho poctil sám David Duchovny). V rukou si již nesete první zbraň v podobě jednoduché pistolky, které vám naštěstí nezůstane příliš dlouho. Velmi brzy ji vystřídá samopal a několik dalších kousků, které vlastně ani nemají na naší planetě žádné reálné podoby. Ať už ale v rukou držíte cokoliv, vždy se můžete spolehnout, že se prst z tlačítkas pro střelbu téměř nezvedne. Area 51 je totiž především frenetickou akcí, kde procházíte lineárním světem a klátíte jednu obludu za druhou a tuto nastíněnou linii vlastně nepřekazí nic až do závěrečných titulků. Pokud tedy očekáváte od hry něco málo logických zádrhelů, možná byste se měli poohlédnout jinde.

Jinak ale téměř nelze mít k tomuto projektu jediné výtky. Grafika je v 3D a na freeware poměry téměř bezkonkurenční. Hratelnost také, pouze je určena spíše pro méně náročnější.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 649 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Ultimate Custom Night je kompilace v podobě jedné velké noční můry

Ultimate Custom Night

Five Nights At Freddy's znova a znova. Tentokrát s volitelnou obtížností a celými pěti desítkami známých i méně známých...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Další z rubriky

Ztroskotání ve skvělé Alluvium bude víc, než dramatické

Alluvium

Zapomeňte na klidné tropické prostředí opuštěného ostrova. V této skvělé adventuře s kompletním namluvením a...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

Ultimate Custom Night je kompilace v podobě jedné velké noční můry

Ultimate Custom Night

Five Nights At Freddy's znova a znova. Tentokrát s volitelnou obtížností a celými pěti desítkami známých i méně známých...Najdete na iDNES.cz