Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Arena Runner - když nepřítel je rychlejší než myšlenka

  12:00aktualizováno  21. února 10:28
Rychlá raketka a pole s kostkami, na němž musíte aktivovat kolečka. Velmi jednoduchý koncept této freewarovky vám nabízí netušené napětí a vyžaduje rychlý úsudek a šikovné ruce.
60

Arena Runner

Platforma: Freeware
Výrobce: Jimbob

Stáhnout

Arena RunnerK úspěchu v akčních hrách stačí dobrý postřeh a rychlé reflexy. Pokud se chcete v Arena Runner prokousat alespoň několika koly, budete potřebovat obě zmiňované vlastnosti v množství větším než velkém. Mimo spoustu akce si užijete i arkádové prvky a bez logiky a strategie toho taktéž příliš nedokážete, jde tedy o vyloženě multižánrovou věcičku. Na svědomí ji má společnost nezávislých vývojářů Acoders. Pokud vám tento název něco říká, vězte, že minulý rok pořádali vývojářskou soutěž z níž vzešly pecky jako A Time to Warp nebo Stop Clock Drop.

Herní plocha je rozdělena na čtverečky. Většina z nich je prázdná, některé jsou vyplněny kolečky, ale nebojte, piškvorky dnes hrát nebudete. Za to se do sytosti vyjezdíte v malé žluté raketce, s níž se můžete libovolně pohybovat po ploše – tedy s vyjímkou betonových čtverečků, které tvoří překážky. Herní princip je velmi jednoduchý. Jakmile přejedete přes čtverečky s kolečky, ta se aktivují. A jakmile takto aktivujete všechna kolečka, postupujete do dalšího kola. Zdá se vám to jednoduché? Věřte, že se mýlíte. Po stranách herní Arena Runner plochy jsou totiž kolejničky, po kterých jezdí střelecké věže. Zatímco vaše raketa spotřebuje veškerou energii na pohyb a není vybavena žádnou zbraní, střelecké věže jsou sice pomalejší, ale zase mají nekonečnou zásobu střeliva a při každé vhodné příležitosti se vás pokusí poslat k šípku. 

Za vyplnění všech koleček dostáváte body, ale protože je to konstantní číslo, rozlišuje se úspěšnost na základě dosaženého času, za který dostáváte v každém kole bodový bonus. Po vyplýtvání všech životů můžete své skóre poslat přes internet. Postupně ve hře přibývají také speciální kostky: teleport pro překonávání jednotlivých pasáží, zasněžené oblasti, ve které raketa klouzá jen v jednom směru atd. Celkem se můžete vyřádit ve 25 levelech. Obtížnost hry je dost vysoká a rozhodně Arena Runner není vhodná pro ty, co si netykají s rychlou rukou a dostatkem trpělivosti. Arena RunnerOpakovaným hraním však přijdete na tu správnou taktiku, a pak budete postupovat o dost rychleji. Tajemství tkví v rychlých změnách směru, úspěšně také můžete využít faktu, že střely jsou pomalejší než vaše raketka, takže před ní můžete chvilku utíkat. 

Arena Runner se spouští v okně a k ovládání vám stačí šipky. Grafika je jednoduchá, autoři se soustředili především na design levelů než grafické detaily. Přesto vás vizuální stránka nijak neurazí a je decentní. Hudba je potom asi nejpovedenější technickou stránkou, která se celkově pohybuje v oblasti průměru. I přesto vám Arena Runner nabídne i se svým jednoduchým námětem hodně zábavy.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz