Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Armageddon Days 2 - blíží se konec světa

aktualizováno 
Tolik obávaný armageddon se blíží a odděluje nás od něj jen několik málo dní. Pokuste se ve vlastní drobné vesmírné lodi odvrátit blížící se konec světa.
74

Armageddon Days 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Jozef Pollak

  • pěkné grafické efekty
  • není nutné mačkat spoušť
  • slabší hratelnost

Stáhnout

Armageddon Days 2

Armageddon Days 2Uvažovali jste někdy nad tím, jak to bude na naší planetě vypadat ve chvíli kdy přijde onen obávaný Armageddon? Ostatně zpracován byl již v ohromném počtu filmů a her nevyjímaje. Jednou takovou je i český projekt Armageddon Days, jehož první díl jsme ocenili nadprůměrnou známkou a podobně na tom bude druhé pokračování. To vyšlo již před několika měsíci a představuje vizi vzhledu naší planety v roce 2219 a není to předpověď zrovna pozitivní. Úvodní intro předvádí vizi jednoho moderního města, které je sužován výbuchy, nemocemi, zemětřesením a ještě navíc intenzivní palbou z vesmíru. Není pochyb o tom že Armageddon se blíží a my si můžeme počítat poslední dny našich životů. To vše v případě, že se nám nepodaří na oběžné dráze planetu ubránit.

I přes docela povedené intro a příběh se nám do rukou dostArmageddon Days 2ává klasická vesmírná střílečka. Ovládat budeme jednu ze tří lodí a to v módu pro jednoho nebo dva hráče. Jednotlivé typy lodí se od sebe liší zejména vzhledem a způsobem střelby. Jedna před sebe kupříkladu vystřeluje pouze jediný pruh projektilů, jiná hned dva a tak dále. Jejich síla je ale vesměs srovnatelná. Vybírat tedy můžete zcela dle svých preferencí.

Co možná překvapí je fakt, že v tomto případě si na rozdíl od jiných vesmírných akcí prst rozhodně neuklikáte. Autoři nás osvobodili od frenetického klikání pro každý vystřelený projektil a už dopředu počítali s tím, že budeme chtít stejně střílet bez přestávky. Proto jsou projektily z vaší lodi vysílány bez jakéhokoliv přičinění z vaší strany a vy se tak staráte jen o pohyb lodi.Přijde vám to trochu málo? To jste asi ještě neviděli ty desítky asteroidů pohybujících se vesmírem s cílem dopadnout na planetu Zemi. Než dojdou až na naši oběžnou dráhu, musíte je zlikvidovat a to platArmageddon Days 2í i pro další nebezpečné objekty.

Nepřátelé vlastně přilétají ve vlnách, které jsou počítány v horní části obrazovky. Střídají se velmi rychle a přiletí v momentě, kdy tu předešlou téměř zcela zlikvidujete nebo uběhne vytyčený čas. Časem vedle malých kamínků a dalších drobných škůdců přiletí také obří vesmírné objekty velikosti mnohdy i převyšující Zemi. Ty bude nutné zlikvidovat přednostně, zpravidla totiž přilétají s odpočtem posledních sekund do Armageddonu – jejich srážka se zemí je totiž konečná a znamená prostě Game Over.

Pokud je něco nutné Armageddon Days pochválit, pak jsou to velmi pěkné grafické i zvukové efekty vztahující se k vybuchujícím planetám ale i menším tělesům. Trochu slabší je hratelnost, která alespoň pro mě postrádala nějakou výraznější jiskru a velmi brzy omrzela. Oproti prvnímu dílů ale hra vylepšení určitě doznala.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz