Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Armageddon Days 2 - blíží se konec světa

aktualizováno 
Tolik obávaný armageddon se blíží a odděluje nás od něj jen několik málo dní. Pokuste se ve vlastní drobné vesmírné lodi odvrátit blížící se konec světa.
74

Armageddon Days 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Jozef Pollak

  • pěkné grafické efekty
  • není nutné mačkat spoušť
  • slabší hratelnost

Stáhnout

Armageddon Days 2

Armageddon Days 2Uvažovali jste někdy nad tím, jak to bude na naší planetě vypadat ve chvíli kdy přijde onen obávaný Armageddon? Ostatně zpracován byl již v ohromném počtu filmů a her nevyjímaje. Jednou takovou je i český projekt Armageddon Days, jehož první díl jsme ocenili nadprůměrnou známkou a podobně na tom bude druhé pokračování. To vyšlo již před několika měsíci a představuje vizi vzhledu naší planety v roce 2219 a není to předpověď zrovna pozitivní. Úvodní intro předvádí vizi jednoho moderního města, které je sužován výbuchy, nemocemi, zemětřesením a ještě navíc intenzivní palbou z vesmíru. Není pochyb o tom že Armageddon se blíží a my si můžeme počítat poslední dny našich životů. To vše v případě, že se nám nepodaří na oběžné dráze planetu ubránit.

I přes docela povedené intro a příběh se nám do rukou dostArmageddon Days 2ává klasická vesmírná střílečka. Ovládat budeme jednu ze tří lodí a to v módu pro jednoho nebo dva hráče. Jednotlivé typy lodí se od sebe liší zejména vzhledem a způsobem střelby. Jedna před sebe kupříkladu vystřeluje pouze jediný pruh projektilů, jiná hned dva a tak dále. Jejich síla je ale vesměs srovnatelná. Vybírat tedy můžete zcela dle svých preferencí.

Co možná překvapí je fakt, že v tomto případě si na rozdíl od jiných vesmírných akcí prst rozhodně neuklikáte. Autoři nás osvobodili od frenetického klikání pro každý vystřelený projektil a už dopředu počítali s tím, že budeme chtít stejně střílet bez přestávky. Proto jsou projektily z vaší lodi vysílány bez jakéhokoliv přičinění z vaší strany a vy se tak staráte jen o pohyb lodi.Přijde vám to trochu málo? To jste asi ještě neviděli ty desítky asteroidů pohybujících se vesmírem s cílem dopadnout na planetu Zemi. Než dojdou až na naši oběžnou dráhu, musíte je zlikvidovat a to platArmageddon Days 2í i pro další nebezpečné objekty.

Nepřátelé vlastně přilétají ve vlnách, které jsou počítány v horní části obrazovky. Střídají se velmi rychle a přiletí v momentě, kdy tu předešlou téměř zcela zlikvidujete nebo uběhne vytyčený čas. Časem vedle malých kamínků a dalších drobných škůdců přiletí také obří vesmírné objekty velikosti mnohdy i převyšující Zemi. Ty bude nutné zlikvidovat přednostně, zpravidla totiž přilétají s odpočtem posledních sekund do Armageddonu – jejich srážka se zemí je totiž konečná a znamená prostě Game Over.

Pokud je něco nutné Armageddon Days pochválit, pak jsou to velmi pěkné grafické i zvukové efekty vztahující se k vybuchujícím planetám ale i menším tělesům. Trochu slabší je hratelnost, která alespoň pro mě postrádala nějakou výraznější jiskru a velmi brzy omrzela. Oproti prvnímu dílů ale hra vylepšení určitě doznala.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz