Armagetron – souboj lightcyklů

  12:00aktualizováno  18. srpna 1:22
Hráli jste komerční titul Tron 2.0? Zaujala vás v něm autíčka, která zanechávala za sebou jakousi stopu (zeď), do nichž jiný hráč nesměl narazit? Pokud jste nikdy nic takového neviděli, tak neztrácejte čas a ozkoušejte Armagetron, jež vás přiková k monitoru nejen díky multiplayeru a kvalitnímu 3D zpracování.
60

Armagetron

Platforma: Freeware
Výrobce: Manuel Moos

Stáhnout

ArmagetronTato hra by se bez legrace dala přirovnat k bonusovým levelům hry Tron 2.0, v nichž se drobné vozy chtějí navzájem zničit. Jako téměř ve všech hrách, i zde je vaším jediným úkolem zůstat naživu. Autíčka (dále lightcykly) za sebou zanechávají něco, co vypadá jako zeď (zátarasa), do které nesmí nikdo další narazit, jinak končí. Máme-li v sektoru 10 lightcyklů, tak si jistě dokážete představit, co to způsobí za nepořádek a jak je obtížné se všem zdem vyhnout a zůstat jako vítěz, čili poslední.

Už na začátku musím hře vytknout jednu věc. Je příliš jednoduchá, což znamená málo napětí. Sektor je dost veliký, takže se nemůže až na výjimky stát, abyste měli málo prostoru a narazili. Dále, když nepřítel (může jich být až 20) narazí do něčí zdi, tak se jeho zátarasy komplet zničí. Lepší by určitě bylo, kdyby tam zůstaly, protože by aspoň bylo v čem bloudit. Když poté zůstanete v levelu pouze dva a je k vidění jenom vaše a protivníkova zeď, tak je napětí minimální, jelikož se poté takřka nedá prohrát.

Armagetron Nepřátelé jsou totiž tak „vypatlaní“, že se klidně zamotají do své vlastní zdi a neudělají nic pro to, aby vás eliminovali. Jedou si někam do pryč, takže další nedostatek: velmi slabá AI.

Single Player vás sice po čase omrzí, ale pokud máte možnost si zahrát armagetron po síti, tak to teprve přijde ta pravá zábava. Je přeci velmi vzrušující a zábavné prát se s kamarádem o vítězství. To vše si můžete dopřát nejen po síti. Hra má splitscreen až pro 4 hráče, tudíž je o zábavu opravdu dobře postaráno.

K dispozici jsou tři druhy hry. První je takzvaný „Freestyle“ neboli volný styl. Hra nemá vítěze ani poražené. Ve druhém musíte zničit nepřátele a zůstat v sektoru poslední (jako vítěz) a ve třetím hrajete s kamarády proti PC, což není kvůli děsné AI počítače nijak těžké.

ArmagetronArmagetron není žádný 1D paskvil, nýbrž kvalitně zpracovaná 3D hra s výtečnou grafikou. Také se můžete královsky vyblbnout v nastavení, kde toho lze zaměňovat poměrně hodně. Po stránce zvukové je na tom hra tak akorát. Nic víc, nic míň. Zato absentuje hudba a to už leckoho zamrzí.

Shrňme tedy, co vše Armagetron přinesl. Přinesl bezpochyby vynikající nápad, i když už se ve výše zmíněné hře objevil. Čeká na vás splitscreen, multiplayer, kvalitní 3D zpracování, dokonalá grafika, ale hlavně nejdebilnější AI počítače, kterou jste viděli od prvních 386-tek. To už stojí za stáhnutí, že? Ne, bez legrace by vám bitky lightcyklů neměli na HDD mezi jinými freeware hrami za žádnou cenu chybět. Stačí sehnat lidi, co nejvíce počítačů, síťovou kartu, kabely a budete si užívat hodiny a hodiny parádní pařby za pouhých 770 KB, takže stahujte a bavte se! ;-)

Poznámka : Na homepage armagetronu lze stáhnout verze pro Linux a další operační systémy.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?
Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají i vyprávějí. Jejich motorický vývoj jde stále kupředu a je na rodičích, aby se na něm aktivně podíleli.

Najdete na iDNES.cz