Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Armagetron – souboj lightcyklů

  12:00aktualizováno  18. srpna 1:22
Hráli jste komerční titul Tron 2.0? Zaujala vás v něm autíčka, která zanechávala za sebou jakousi stopu (zeď), do nichž jiný hráč nesměl narazit? Pokud jste nikdy nic takového neviděli, tak neztrácejte čas a ozkoušejte Armagetron, jež vás přiková k monitoru nejen díky multiplayeru a kvalitnímu 3D zpracování.
60

Armagetron

Platforma: Freeware
Výrobce: Manuel Moos

Stáhnout

ArmagetronTato hra by se bez legrace dala přirovnat k bonusovým levelům hry Tron 2.0, v nichž se drobné vozy chtějí navzájem zničit. Jako téměř ve všech hrách, i zde je vaším jediným úkolem zůstat naživu. Autíčka (dále lightcykly) za sebou zanechávají něco, co vypadá jako zeď (zátarasa), do které nesmí nikdo další narazit, jinak končí. Máme-li v sektoru 10 lightcyklů, tak si jistě dokážete představit, co to způsobí za nepořádek a jak je obtížné se všem zdem vyhnout a zůstat jako vítěz, čili poslední.

Už na začátku musím hře vytknout jednu věc. Je příliš jednoduchá, což znamená málo napětí. Sektor je dost veliký, takže se nemůže až na výjimky stát, abyste měli málo prostoru a narazili. Dále, když nepřítel (může jich být až 20) narazí do něčí zdi, tak se jeho zátarasy komplet zničí. Lepší by určitě bylo, kdyby tam zůstaly, protože by aspoň bylo v čem bloudit. Když poté zůstanete v levelu pouze dva a je k vidění jenom vaše a protivníkova zeď, tak je napětí minimální, jelikož se poté takřka nedá prohrát.

Armagetron Nepřátelé jsou totiž tak „vypatlaní“, že se klidně zamotají do své vlastní zdi a neudělají nic pro to, aby vás eliminovali. Jedou si někam do pryč, takže další nedostatek: velmi slabá AI.

Single Player vás sice po čase omrzí, ale pokud máte možnost si zahrát armagetron po síti, tak to teprve přijde ta pravá zábava. Je přeci velmi vzrušující a zábavné prát se s kamarádem o vítězství. To vše si můžete dopřát nejen po síti. Hra má splitscreen až pro 4 hráče, tudíž je o zábavu opravdu dobře postaráno.

K dispozici jsou tři druhy hry. První je takzvaný „Freestyle“ neboli volný styl. Hra nemá vítěze ani poražené. Ve druhém musíte zničit nepřátele a zůstat v sektoru poslední (jako vítěz) a ve třetím hrajete s kamarády proti PC, což není kvůli děsné AI počítače nijak těžké.

ArmagetronArmagetron není žádný 1D paskvil, nýbrž kvalitně zpracovaná 3D hra s výtečnou grafikou. Také se můžete královsky vyblbnout v nastavení, kde toho lze zaměňovat poměrně hodně. Po stránce zvukové je na tom hra tak akorát. Nic víc, nic míň. Zato absentuje hudba a to už leckoho zamrzí.

Shrňme tedy, co vše Armagetron přinesl. Přinesl bezpochyby vynikající nápad, i když už se ve výše zmíněné hře objevil. Čeká na vás splitscreen, multiplayer, kvalitní 3D zpracování, dokonalá grafika, ale hlavně nejdebilnější AI počítače, kterou jste viděli od prvních 386-tek. To už stojí za stáhnutí, že? Ne, bez legrace by vám bitky lightcyklů neměli na HDD mezi jinými freeware hrami za žádnou cenu chybět. Stačí sehnat lidi, co nejvíce počítačů, síťovou kartu, kabely a budete si užívat hodiny a hodiny parádní pařby za pouhých 770 KB, takže stahujte a bavte se! ;-)

Poznámka : Na homepage armagetronu lze stáhnout verze pro Linux a další operační systémy.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz