Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AscendAoN vás dovede na vrchol hory a na dno vašich sil

  15:05aktualizováno  15:05
Výstup na nebezpečnou horu v komiksové grafice a s úžasnou atmosférou ledové střechy, to je AscendAoN. Nebýt kratší herní doby, byla by to jedna z nejzajímavějších her posledních měsíců.
80

AscendAoN

Platforma: Freeware
Výrobce: 2 point 1 Studio

  • krásná atmosféra vysokohorského masívu
  • komixová grafika
  • nečekaný závěr
  • najít správnou cestu je výzva
  • krátké

Stáhnout

AscendAoN | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

AscendAoN

Zajímavá, i když trochu krátká hříčka AscendAoN vám v pohledu z vlastních očí zprostředkuje zkušenost ztraceného horolezce, který se snaží na úpatí opuštěné hory dovolat pomoci. Čeká vás zde zajímavá a obtížná hratelnost, komiksová grafika, nečekaný závěr a především překrásný zvuk praskajícího sněhu pod nohama.

Všimli jste si někdy, jak příjemný a uklidňující je zvuk, který vydává šlápnutí do čerstvě napadaného sněhu? Pokud ne, v AscendAoN si této libosti všimnete okamžitě. A pořádně si ji užijete.

AscendAoN

V roli ztraceného a opuštěného horolezce musíte po skalním masívu nasbírat pět kanystrů s benzinem, abyste mohli rozběhnout generátor pro napájení rádia, kterým si zavoláte pomoc. K dispozici toho moc nemáte a všudypřítomná vlezlá zima vám pomalu, ale jistě ubírá sil. Je třeba vydat se na cestu.

Hráč na zasněžené skalní stěně nachází horolezecké kotvy, které může na speciálních místech použít k výstupu. Po chvíli najde i zvláštní vystřelovací hák, se kterým se šplhá znatelně lépe, ale i tak je třeba být opatrný.

AscendAoN

"Munice" je velmi omezené množství, a tak je třeba pečlivě rozhodovat, kam lano vystřelit. Je možné (a nejspíš se to i stane), že vám nezbude než nahrát poslední uloženou pozici, protože vám došly veškeré prostředky, jak se dostat výš. Hra se ukládá u praporků, kterými je třeba projít, ale lze tak činit opakovaně.

Díky neutuchající sněhové bouři vám pomalu klesá život, znázorněný ukazatelem staminy. Ta je pomalu odsávána nejen zimou, ale především skákáním a rychlým během, takže je lepší si dvakrát rozmyslet, než skočíte.

AscendAoN

Občas je možné najít lékárničku, která staminu částečně doplní, ale ani těch není mnoho. Díky časovému presu je třeba jednat rychle, ale také optimálně. Je potřeba rozhodnout se, kudy se k cíli dostanete s co nejmenší námahou a s vynaložením co nejméně prostředků.

AscendAoN působí jako velmi zajímavá a originální hra. Šplhání po skalním masivu není zase tak běžnou hráčskou zkušeností a tady je navíc zpracováno kvalitně. Jediným skutečným problémem je, že hra je příliš krátká. Při nastudování správné cesty je možné ji dohrát za pět minut a hráče pak již překvapí jen nečekaným závěrem.

AscendAoN

Na druhou stranu je zážitek bojujícího o holý život zpracovaný skutečně dobře. Komiksová grafika je velmi pohledná a ke hře sedne stejně tak jako zahalení prostředí do bílého hávu. Díky absenci hudby je možné se plně zaposlouchat do praskajícího sněhu a hukotu ledového větru. Však si výstup v AscendAoN zkuste, šplhání ve zdejším podání je zdarma.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Při prohře se v geniální hře Inch by Inch stanete mravencem

Inch by Inch

Originálních her je pramálo a když je nějaká navíc i docela vtipná, je to takový malý velký svátek. V případě Inch by...

Svým věznitelům ve Stoneshard Prologue to vrátíte i s úroky

Stoneshard

Stoneshard začíná nenápadně, ale při jeho hraní brzy zjistíte, že se doslova nemůžete odtrhnout od obrazovky. A to i...Ztroskotání ve skvělé Alluvium bude víc, než dramatické

Alluvium

Zapomeňte na klidné tropické prostředí opuštěného ostrova. V této skvělé adventuře s kompletním namluvením a...

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

The Basement's Calling

Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás...

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

Další z rubriky

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

Návštěva prarodičů v Grandma se poněkud zvrhne

Grandma

Od babičky v Grandma se nedočkáte ani vřelého přijetí, ani vlídného slova a dokonce vám ani neupeče bábovku. Místo toho...

Maminka těžce postižené Terezky: Nevíme, co bude za týden
Maminka těžce postižené Terezky: Nevíme, co bude za týden

V loňském roce se Radce Doudové narodila holčička. Terezky život ale bude poznamenaný tělesným i mentálním postižením.Najdete na iDNES.cz