Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aspirin Protector - ponořen v krvi

  12:00aktualizováno  26. prosince 10:49
Další variace na moorhuhnovské téma - tentokrát nás zavleče do lékařského prostředí a pomocí aspirínových tablet nás bude nutit bojovat se zákeřnými krevními destičkami ucpávajícími nic netušícím chudákům cévy až k smrti. Myslíte si, že si dělám srandu? To já ne, to autoři.

Aspirin Protector

Platforma: Freeware
Výrobce: GIT Development

Stáhnout

Aspirin Protector

S variacemi na slepičí moorhuhnovské téma se v poslední době roztrhnul pytel. Po slepicích a všelijakých dalších ptačích potvorách si přichází svůj díl slávy urvat i poněkud netradiční "krevní" záležitost, které sice na první pohled zavání lékařskou propagandou, ale nebojte se - jde zase jen o dalšího Moorhuhna.

Odhlédneme-li od akčního náboje Aspirin Protectoru, má hra vcelku bohulibé poslání - seznámit své hráče s tím, co se děje v lidském těle. Přesněji řečeno v krevním řečišti, kudy proudí známé objekty - červené krvinky a krevní destičky. Ty druhé se ještě dál dělí na aktivní a pasivní, což možná nezní jako moc důležitá informace, ale ve skutečnosti právě taková je. Ty objekty, o které v této hře hlavně jde, jsou totiž právě aktivní krevní destičky. Jak se lze dozvědět z úvodního pojednání, nahloučení krevních destiček způsobuje trombózu a trombóza v podobě infarktu je nejčastější příčina smrti na světě, takže jak vidíte, je třeba proti tomu něco udělat.

Aspirin Protector

To něco je v tomhle případě akční vyvražďování nebezpečných krevních destiček. Nebezpečné od těch bezpečných odlišíte tak, že si dobře prohlédnete jejich tvar. Neškodné neaktivní chudinky jsou zaoblené a bez výrůstků, zatímco ty připravené k neplechám mají na svém těle několik malých chapadélek, které vystrkují ve snaze setkat se s ostatními podobně naladěnými jedinci a spojeným úsilím vytvořit ucpávku v krevním řečišti. Kromě těchto bílých objektů pak v krvi poletují ještě červené krvinky znázorněné rotujícími oválky příslušné barvy.

Teď, když už víme, co lze ve hře potkat, je třeba si ještě ozřejmit, co je jejím cílem. Stručně řečeno - vyvraždění co největšího počtu aktivních krevních destiček. Akce probíhá tak, že v každé úrovni máte k dispozici vždy omezený počet aspirinů, kterým musíte v časovém limitu sestřelit co nejvíc destiček. Abyste si pak po stažení nestěžovali na délku hry, rovnou vám prozradím, že není z těch největších. Aspirin Protector má jen tři úrovně a jen tak malý prostor vám proto musí stačit k tomu, abyste se dokázali probojovat do desítky těch nejlepších v tabulce High Scores.

Aspirin Protector

Hra není ani nijak těžká, posuďte sami - v první úrovni musíte za 60 sekund vytlouct alespoň 30 destiček, k čemuž máte omezenou munici 50 aspirínových tablet. V druhé úrovni máte 90 sekund na 45 destiček a munici o počtu 60 tablet, a v třetí úrovni vás čeká 120 sekundový limit na 60 destiček při 90 tabletách. Každá ze tří úrovní se sice nachází jinde v těle, ale kdyby o tom neinformoval malý obrázek vlevo nahoře, nepoznali byste to - krev totiž proudí na pohled stále stejným prostředím. Za každou trefenou aktivní destičku získáte 10 bodů, a za ty neaktivní, případně za červené krvinky se vám strhává 5 bodů. Žádný z objektů se přitom nepohybuje rovnoměrným pohybem, ale všechny pulzují v rytmu tepu srdce.

O grafice si nejlepší představu uděláte z obrázků a o hudbě řeknu jen to, že není tak strašná, aby se musela po půl minutě vypnout. Předpokládám, že další informace pro rozhodnutí o stažení či o ignorování Aspirin Protectoru už nepotřebujete, protože touhle dobou už určitě máte jasno.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz