Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Astariel - originální a návyková střílečka

  12:00aktualizováno  1:01
Nudí vás již ty stále stejné vesmírné střílečky? Pak se vám každopádně zalíbí interaktivní dobrodružství v této příjemně zpracované hře jménem Astariel, jež vás chytne a hned tak nepustí.
80

Astariel

Platforma: Freeware
Výrobce: David De Candia

Stáhnout

Astariel Při vyslovení pojmu „vesmírná střílečka“ se mnohým před očima automaticky objeví raketka, na černém pozadí, které bez ustání scrolluje zprava doleva a vaším úkolem není nic jiného, než pobít stovky nepřátel. Není se co divit, vždyť v případě, že byste se chystali většinu her do této kategorie spadajících prozkoumat, narazili byste právě na hry s podobným, ne-li dokonce nachlup stejným konceptem. O to příjemnějším překvapením je hra jako právě Astariel. První pohled na obrázky by vás totiž mohl utvrdit v tom, že nic převrateného nenabízí – ovšem opak je pravdou.

Opět se tedy ocitáme v útrobách malé vesmírné loďky a to v nekonečném vesmíru – již první změnou v zaběhlém konceptu pak je faAstariel kt, že se nepohybujeme horizontálně, nýbrž vertikálně s tím, že uhýbat je možno samozřejmě také do stran. Nepřáteli se pak nestanou klasicky vybavené vesmírné lodě, kde jedna vypadá jako druhá – herní plochu naopak zaplaví celá vlna rozličných světel a blíže neurčitelných světelných hadů, jež vás však ohrožují minimálně stejně jako právě ony vesmírné lodě vybavené nejmodernějšími zbraněmi.

Hra jako taková je rozčleněna do několika zón a ty se dále dělí na stáže, jichž je v každé takové hned několik. Ty se navíc navzájem prolínají a že začala nějaká ta nová poznáte víceméně pouze prostřednictvím jednoduchého nápisu a příletu nových jeAstariel dnotek. Po ukončení jedné zóny pak dojde k rekapitulaci a zhodnocení celého vašeho počínání, po čemž jste puštěni do fáze další. Cílem pak je nahrát co možná nejvyšší skóre, které se vám načítá po celou dobu.

Všechno při starém řeknete si, již první minuty ve hře vás však jistojistě přesvědčí o opaku. Astariel má totiž nejen příjemné zpracování, ale především spád a hratelnost, která vás pohltí a jen tak nepustí. Jedná se v podstatě o jedno velké interaktivní a zároveň abstraktní dobrodružství, které každopádně netrpí stereotypem. Samotné pozadí hry se totiž volně přeměňuje v jiné, což mnohdy ani v zápalu boje nepoznáte. Stejně tak přibývají nové záludnější jednotky, začínají se objevovat meteory a mnoho dalších předmětů, znesnadňujících vám vaše počínání. V případě, že nemáte proti akčním hrám žádné výtky mohu Astariel jedině doporučit – jedná se totiž o jednu z nejlepších počinů tohoto žánru za pěkně dlouhou dobu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Meteor

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz