Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Astral Mega Invaders - space invaders v novém

  12:00aktualizováno  21. července 8:35
Že už klasika jako Space Invaders patří do starého železa? Ale kdeže, Astral Mega Invaders vás bezpochyby přesvědčí o opaku - přináší totiž neotřelý a zajímavý pohled a neutuchající akci.
70

Astral Mega Invaders

Platforma: Freeware
Výrobce: Gary Crook

Stáhnout

Astral Mega InvadersVzhůru do vesmíru! Opět? Opáčíte možná s malou nechutí v hlase hned obratem. Ani prsty všech rukou celého fotbalového mužstva by vám nestačily v případě, že byste se rozhodli spočítat, kolikrát se vám podobný výlet na nezávislé scéně podařilo uskutečnit – a ono případné nechuti nepomůže ani fakt, že si mnohé jakoby z oka vypadly. Ne však Astral Mega Invaders. Konceptově nepřináší vlastně nic nového, zato svým podáním bezpochyby mnohé mile překvapí.

První a zároveň asi nejzásadnější změna spočívá v úrovni samotného vidění herní plochy. Pryč jsou již okoukaná 2D prostředí viděná pohledem z boku, kde svůj dočasný domov, tedy kokpit malé vesmírnAstral Mega Invadersé lodě vidíte maximálně jako malý flek mezi desítkami dalších. Nyní totiž usednete přímo na místo pilota, který nejen že koriguje samotný směr letu, zároveň má na povel také samotnou střelbu a demolici vesmírných emzáků.

Co se týče barvy a tvaru samotných nepřátel, ty připomínají v podstatě prvopočátky celého hraní, tedy opravdu jedny z prvních Space Invaders, v té sobě však pouze dvoubarevných a v jednoduché rozpixelované 2D grafice. Pouhých několik kyblíků z barvou pak stačilo, aby z jinak neutrálního černobílého světa vytvořili působivou herní oblohu a na ní umístili trojbarevné nepřátele. Zelená, šedá a červená pak nemá pouhý estetický dojem. Každý z této trojice skupin se zpočátku nachází v jinéAstral Mega Invaders vrstvě tedy jinak vzdálen od vaší mateřské lodi a tím je odstupňováno také bodové ohodnocení za jejich sestřelení. Vedle nich se po herní obrazovce pohybují také vesmírné talíře, které vždy přiletí, vystřelí a zase odletí. Pokud se vám ho ale podaří zachytit, můžete se těšit na extra body.

Cíl celé mise je pak jednoduchý jako příslovečná facka. Základem úspěchu je nenechat se zasáhnout nepřátelským projektilem, jichž bude postupně přibývat. Do dalšího levelu vás pak katapultuje jedině to, že se vám podaří vystřílet všechny nepřátelské jednotky, naopak konec hry nastane v případě,že vám již z původní výbavy tří životů nezbude ani jeden. Celkově je Astral Mega Invaders každopádně zajímavě vypadající klon stařičkých Space Invaders a všichni, kdo se již cítí znuděni z těch tuctových klonů by jej měli vyzkoušet.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz