Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Astral Mega Invaders - space invaders v novém

  12:00aktualizováno  21. července 8:35
Že už klasika jako Space Invaders patří do starého železa? Ale kdeže, Astral Mega Invaders vás bezpochyby přesvědčí o opaku - přináší totiž neotřelý a zajímavý pohled a neutuchající akci.
70

Astral Mega Invaders

Platforma: Freeware
Výrobce: Gary Crook

Stáhnout

Astral Mega InvadersVzhůru do vesmíru! Opět? Opáčíte možná s malou nechutí v hlase hned obratem. Ani prsty všech rukou celého fotbalového mužstva by vám nestačily v případě, že byste se rozhodli spočítat, kolikrát se vám podobný výlet na nezávislé scéně podařilo uskutečnit – a ono případné nechuti nepomůže ani fakt, že si mnohé jakoby z oka vypadly. Ne však Astral Mega Invaders. Konceptově nepřináší vlastně nic nového, zato svým podáním bezpochyby mnohé mile překvapí.

První a zároveň asi nejzásadnější změna spočívá v úrovni samotného vidění herní plochy. Pryč jsou již okoukaná 2D prostředí viděná pohledem z boku, kde svůj dočasný domov, tedy kokpit malé vesmírnAstral Mega Invadersé lodě vidíte maximálně jako malý flek mezi desítkami dalších. Nyní totiž usednete přímo na místo pilota, který nejen že koriguje samotný směr letu, zároveň má na povel také samotnou střelbu a demolici vesmírných emzáků.

Co se týče barvy a tvaru samotných nepřátel, ty připomínají v podstatě prvopočátky celého hraní, tedy opravdu jedny z prvních Space Invaders, v té sobě však pouze dvoubarevných a v jednoduché rozpixelované 2D grafice. Pouhých několik kyblíků z barvou pak stačilo, aby z jinak neutrálního černobílého světa vytvořili působivou herní oblohu a na ní umístili trojbarevné nepřátele. Zelená, šedá a červená pak nemá pouhý estetický dojem. Každý z této trojice skupin se zpočátku nachází v jinéAstral Mega Invaders vrstvě tedy jinak vzdálen od vaší mateřské lodi a tím je odstupňováno také bodové ohodnocení za jejich sestřelení. Vedle nich se po herní obrazovce pohybují také vesmírné talíře, které vždy přiletí, vystřelí a zase odletí. Pokud se vám ho ale podaří zachytit, můžete se těšit na extra body.

Cíl celé mise je pak jednoduchý jako příslovečná facka. Základem úspěchu je nenechat se zasáhnout nepřátelským projektilem, jichž bude postupně přibývat. Do dalšího levelu vás pak katapultuje jedině to, že se vám podaří vystřílet všechny nepřátelské jednotky, naopak konec hry nastane v případě,že vám již z původní výbavy tří životů nezbude ani jeden. Celkově je Astral Mega Invaders každopádně zajímavě vypadající klon stařičkých Space Invaders a všichni, kdo se již cítí znuděni z těch tuctových klonů by jej měli vyzkoušet.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.Najdete na iDNES.cz