Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Atlantis – zachraňte tajemnou Atlantidu!

  12:00aktualizováno  12:15
Podmořská bájná Atlantida je pod palbou nepřátelských mimozemských jednotek. Jak dlouho dokážete odolávat přesile a udržet nejslavnější výspu lidské civilizace naživu? Její osud leží jen ve vašich rukou...
70

Atlantis

Platforma: Freeware
Výrobce: Lysozyme

Stáhnout

AtlantisZáhadný kontinent, země opředená tajemstvími, vyspělá (a možná i mimozemská) kultura – tak je popisována Atlantida, ztracený ostrovní ráj. Stejně jako ufouni se stala nekončící inspirací pro všechny autory SCI-FI a fantasy. Dnešní hra se jí inspiruje, ale netěšte se na odhalování jejích tajemství v žánru adventur, ale na akční strategii, pro které se v angličtině vžil název „defend your base“, tedy braň svou základnu. V těchto hrách se obvykle stavíte proti velké přesile nepřátelských jednotek a musíte se ubránit nepřátelským nájezdům. I toto jednoduché téma však bylo na poli freewarovek rozmanitě zpracováno, jedním z posledních originálních dílek na Plných Hrách byla ruská, krví nasátá řežba Modern War 2: Red Star. Dnešní Atlantis se však drží zakladatele tohoto žánru Planet Defender od Atari. Shodou náhod jsem včera hrál jinou „defend your base“ hru, ale pořád jsem se nemohl rozhodnout, zda je dost kvalitní pro recenzi. Jakmile se mi ale dostal do rukou Atlantis, nemusel jsem váhat ani chvilku.

AtlantisAtlantis nás zavede do posledních dnů tohoto kontinentu. Byl objeven mimozemskou civilizací, která v něm spatřuje hrozbu a chce jej zničit. Zbytek světa je stále barbarský a neškodný, ale Atlantida je skrytý vrchol civilizace, jehož i my dosáhneme nejdřív za několik tisíc let. Na herní ploše je kryto kopulemi a zabírá podstatnou část dolního okraje hrací plochy. Mimo štít jsou umístěny jen některé výškové budovy a generátory energie pro štíty města. Pro hráče jsou ovšem nejdůležitější dva protivzdušné kulomety po stranách a středová plošina, na které se čas od času objeví vaše druhá zbraň - UFO. Kulomety můžete používat zvlášť nebo současně a mají neomezený počet střel. AtlantisUFO je však limitováno palivem, které čerpá na plošině, na kterou musíte po čase přistát. Ovládání je velmi jednoduché a vystačíte si většinou jenom s myší.

Hra je rozdělená na jednotlivé dny a vaším cíle je přežít jich co nejvíce. Během dne se střídají časová období. Hezky je zpracována třeba noc, kdy vám je osvětlena jenom část plochy kužely světlometů a zbytek je zahalen tmou. Během každé denní doby vás čeká několik vln náletů. Pokud se vám nepodaří zneškodnit alespoň několik soupeřů, přijde trest v podobě bombového útoku a zničení části města. Na začátku si můžete nastavit obtížnost hry, která ovlivňuje počet výsadků během období i počet nepřátel v něm.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: UFO, Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz