Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Atlantis Quest - výlet do minulosti

  9:59aktualizováno  9:59
Máte rádi Starověký Egypt, Řecko nebo snad Kartágo? Na všechna tato místa vás zavede logická arkáda Atlantis Quest, kde půjde o to sbírat kousky artefaktů a skládat z nich mohutné artefakty.
80

Atlantis Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • velmi pěkná grafika
  • atraktivní zasazení do minulosti
  • okoukaný koncept

Stáhnout

Atlantis Quest

Atlantis QuestAtlantis Quest je další z projektů sázející na poměrně dobře osvědčenou tématiku. Za prvé je to historie a konkrétně její velmi zajímavá část. Pro někoho jsou to samozřejmě současné dějiny, jiný se vzhlíží ve středověku, Atlantis Quest míří více do minulosti, kde jsou datovány dnes již velmi cenné artefakty a mimo jiné třeba také vyrostly obří pyramidy. A tak se zdarma podíváme na taková místa, jako je Babylon, Kartágo, Starověké Řecko a řada dalších.  

Ty všechny budou vykresleny na jednotlivých mapách, po kterých se budeme v průběhu plnění hlavních misí pohybovat. Jsou na nich vyznačeny body, které ale pro vás nemají žádné výrazné vodítka. Důležité jen je, že pro splnění je nutné projít naprosto všechny bez výjimky. Ono vás jimi hra sama provedAtlantis Queste a přeskakovat není možné. 

Co se jejich náplně týče, ta již až tak zajímavá a honosná není. Pokud půjdeme do detailů, kde bohužel o další tuctovou záležitost ve stylu „najdi tři stejné, přesuň sousední a nechej je zmizet“. Opět tedy půjde o to na herní ploše o pravidelných útvarech si vyhlídnout skupinku o alespoň třech stejných blízko sebe a prohozením dvou sousedních políček jí postavit vedle sebe a následně ji nechat zmizet. To ale naštěstí není to hlavní, co by se od vás očekávalo a tvůrci se snažili koncept trochu oživit malou inovací. V té jde o skládání drahého artefaktu, jehož kousky se nacházejí přímo na herní ploše. Nemusíte je ale po třech nechat zmizet, nýbrž je necAtlantis Questhat propadnout tak, aby se objevily až na posledním řádku herní plochy, odkud se již samy uvolní a začnou pomaličku tvořit samotný artefakt. Kousek po kousku a za určitý počet levelů byste měli mít předmět kompletní. Ostatně jinak to ani nepůjde, protože hra vás logicky nepustí z dané mise do chvíle, než opravdu všechny posbíráte. No a v tom vás ještě navíc omezuje časový limit. 

Celkově se jedná projekt s kvalitou, na kterou jsme od Gametop zvyklí. Překonat budeme muset otravná otevírající se okna při každém vypnutí, instalaci nebo odinstalaci hry. To ale bude vyvažovat poměrně příjemná grafika a řada dalších plusových bodů. Celkově totiž jde o poměrně zajímavou snahu obrodit a obměnit dobře známý koncept, která ale stejně naráží na to, že tohle zde již prostě bylo tisíckrát.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 90 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz