Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Atomik - chemická zábava

  12:00aktualizováno  10:33
Dokázali byste si představit že s takovými chemickými atomy může být pořádná zábava? To vám dokáže právě atomik, jenž si bere něco málo z již existujících oblíbených her a dolaďuje to svými vlastními nápady.
50

Atomik

Platforma: Freeware
Výrobce: Dave Mayes

Stáhnout

Mango QuestChemie, to je věda, která je mi ze všech přírodních věd asi nejméně blízká, o to skeptičtěji jsem tedy přistupovala k tomuto dílku, z něhož chemie doslova číší. Již při vyřknutí samotného jména Atomik se všem bezpochyby vybaví ono mísení atomů různých látek čehož vzniknou někdy dobré, jindy zas pekelně nebezpečné věci. A právě podobné míchání bude náplní této dnešní logické hříčky.

Opět si tedy potrápíme šedou kůru mozkovou, tentokráte však ve velice jednoduchém zpracování, které může mnohé hráče bez sebemenšího vyzkoušení hry odradit. Ovšem byla by to rozhodně škoda, neboť pod nepříliš přitažlivou skořápkou se ve skutečnosti schovává velice chutné sousto, které byste si neměli nechat ujít. Mango Quest

Veskrze se jedná o multiplayer hru pro dva až čtyři hráče. Pokud snad nemáte po ruce nějakého toho stejně hravého a přemýšlejícího kamaráda. Lze rovněž šáhnout po možnosti postavit se počítačovému oponentovi. Nemusíte se však naštěstí ani v nejmenším bát – ten totiž přílišnou inteligencí bohužel vybaven nebyl, obehrát ho tedy bude vskutku jednoduché.

Jedinou možností jak si kvalitně zahrát tedy bude přizvat k počítači někoho dalšího, nejlépe dva i tři. S přibývajícím počtem hráčů začíná nabývat hra na zajímavosti a rozhodně je chytlavější zápolit s větším počtem hráčů. K dispozici tedy opět máme jednoduchou čtverečkovanou hrací plochu a jednu barvu atomů. Tyto Mango Queststejnobarevné fleky pak budete klást do hracího pole a to nejlépe tak, abyste na konci hry obsadili plochu úplně celou a vašemu protivníkovi zbyly jen oči pro pláč.

Toho lze dosáhnout pouze jediným způsobem. Podle vzoru mnoha podobných her i zde lze totiž přebarvovat blízké kameny, princip je však poněkud složitější. Do jednoho čtverce hrací plochy totiž můžete naklást jednu ale i třeba dvě nebo tři kuličky, které se budou stále rychleji a rychleji točit. Přidáním čtvrté dojde v daném místě k přetlaku a atomy přeskočí do všech čtyř směrů okolních buněk a rovněž je přebarví v případě, že se tam nachází protivníkův atom. Takto musíte pokračovat prakticky celou dobu., dokud se vám nepodaří vytlačit všechny soupeřovy atomy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz