Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Atomix 2 - nejen pro fandy chemie

  12:00aktualizováno  12:10
Nenechte se zastrašit názvem Atomix. I když nemáte chemii rádi, určitě se u dnešní hry budete parádně bavit. Poskládáte z rozházených atomů molekuly a postoupíte do dalšího kola?
80

Atomix 2

Platforma: Freeware
Výrobce: SuperSoft

Stáhnout

atomic21

Původní Atomic vznikl už v roce 1990 a na Plných hrách jste si mohli zahrát jeho remake Atomic. Jedná se především o skvělou logickou hru, a pokud nemáte rádi chemii, vůbec to v tomto případě nevadí, protože Atomix 2 je především o přemýšlení a ne o znalosti chemických vzorečků.

Po spuštění stačí kliknout a začínáte. Vidíte před sebou hrací plochu, na které jsou různě rozházené rozličné atomy. Pokud kliknete pravým tlačítkem myši, zobrazí se vám váš cíl - finální molekula, kterou musíte z přítomných atomů poskládat, abyste mohli postoupit do dalšího levelu. Krom atomů jsou na hrací ploše také různé druhy kvádrů nebo speciální šatomic22ipky, od kterých se atomy odráží. Atomy můžete hýbat jednoduše tak, že je uchopíte myší a pošlete je nějakým směrem. Zastavit je však nemůžete. Atomy se zastaví až o stěnu, kvádr nebo jiný atom. A to tom vězí zakopaný pes. Nejprve zvolíte vhodné místo ke stavění molekuly, a pak se snažíte atomy naaranžovat a hýbat jimi tak, abyste molekulu poskládali. Zní to jednoduše, ale věřte mi, v praxi je všechno o hodně těžší. Jako pozitivim vítám, že vás netlačí čas; pouze po skončení levelu se vám zobrazí statistika, kolik pohybů jste využili k sestavení molekuly.

Grafika je slabší. Spíše vypadá, jako by o nějaký ten rok zaspala dobu. Nicméně plocha, na které hrajete, molekuly a všechny ostatní prvky jsou bez problémů rozpoznatelné a přehledné, takže problémy s orientací mít nebudete. Pozitivum je, že si můžete zvolit skin hrací plochy dle libosti. Hratelnost je vynikající. Připravte se, že budete muset pořádně potrápit mozkové buňky, abyste dokázali molekulu poskládat. Navíc je Atomix 2 velmi návykový a jakmile se vám podaří dokončit jeden level, dostanete chuť dokončit i následující. A pak ještě jeden. A vzhledem k tomu, že levelů je celkem 47 aatomic23 postupně sestavujete molekuly složitější a složitější, vydrží vám Atomix 2 na velmi dlouhou dobu. Během hraní jsem nenarazil na žádné bugy a plynulost hraní byla bezproblémová. Můžete také při hraní poslouchat poměrně dobrou muziku, ale já jsem raději vypínal, abych se mohl lépe soustředit na hraní.

Atomix 2 je výbornou předělávkou staré logické hry. Chytne vás svým konceptem, snadným ovládáním a výbornou hratelností. Díky tomu je snadné prominout pokulhávající grafiku, protože u logických her o ni přeci jenom tolik nejde. Hlavní je se potrápit zapeklitými situacemi a následně si vychutnat pocit vítězství po jejich vyřešení. A to vám Atomix nabízí vrchovatě.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz