Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Attack of the Mutant Camels 2: Yak Attack – létající kozel Trevor

  9:00aktualizováno  9:28
Nevím kolik z vás ještě pamatuje klasiku Attack of the Mutant Camels ze ZX Spektra, každopádně vám nyní přinášíme její freewarový remake a, stejně jako v případě originálu, jde opět o šílený počin!
40

Attack of the Mutant Camels 2: Yak Attack

Platforma: Freeware
Výrobce: John Dow

Stáhnout

Attack of the Mutant Camels 2: Yak Attack Kozel Trevor má zajímavý životní příběh. Až do svých dvaceti let byl obyčejným kozlem co ožíral sousedovi záhonky. Pak se ale něco stalo – Trevor, zvědavec při průzkumu okolí svého skromného obydlí narazil na tajemnou studánku. Jakmile se napil, začaly se dít věci! Krom toho, že našel životní cíl - zachraňovat nevinná stvoření před těmi zlými -začal také mít obrovské zažívací potíže. Zvláště po požití kari se začal nadýmat jako horkovzdušný balón. Jeho „prdy“ získaly na síle natolik, že když si „ulevil“ bylo to jako by měl na pozadí raketový pohon. To mu však v konání dobra bylo jen ku prospěchu. Tak létal nad svou zemí, Ungulónií, osedlával nevinná zvířatka, aby je dovedl do bezpečí stájí, ládoval se kari v sultánských palácích a střílel havěť co se mu připletla do cesty. 

Attack of the Mutant Camels 2: Yak Attack Tolik k příběhu a vlastně i smyslu hry. Ovládání kozla je jednoduché – šipky pro směr a Ctrl pro střelbu (stačí držet a máte „autofire“), nic víc. V palácích si dobíjíte zásobu „smrtonosného koření“, díky němuž má Trevor svůj „prdomotor“ a jehož zásluhou může střílet. Zvířata, která chcete zachránit osedláte a svezete se na nich až do „kravína“, kde je necháte jejich osudu. Po obrazovce se můžete pohybovat volně a létat si doleva-doprava jak se vám zachce. Jinak se jedná o hru ve stylu Project-X (až na avizovanou větší volnost a zachraňování lam). Když zachráníte všechno co zachránit jde, následuje přesun do dalšího kola. V této hře jde, podobně jako třeba v PacManovi, spíše o dosažení High-Score, než nějaké „projetí hry“, proto nečekejte zas tak velkou variabilitu prostředí a nepřátel. 

Attack of the Mutant Camels 2: Yak Attack Grafická stránka je dostačující a ne zbytečně přeplácaná, což je jen dobře. Hudba neruší, ale příliš ji v průběhu hry neregistrujete(snad až na východní rytmy u paláců-zásobáren kari). Přátelům, kteří přišli zrovna, když jsem hru hrál přišel kozel Trevor s jeho prděním velmi vtipný – nejsem si jist, zda to nebylo způsobeno alkoholem kolujícím v jejich žilách, ale i já se ze začátku vyžíval jen bláznivým létáním kolem dokola.

Útok zmutovaných velbloudů 2 vás jistě na chvíli zaujme, ale křivka zábavnosti má brzy klesající tendenci. Hlavně díky monotónnosti a malé variabilitě. Musím přiznat, že mě tato hra mnohem víc bavila na automatech. Vhledem k tomu, že toto má být předělávka speciálně ze ZX Spektra, je však přímé srovnání scestné. Ani v případě nostalgiků si však nejsem jist, zda je dílko uspokojí. Zahrajte si to, zasmějte se, zachraňte pár stračen, několik lam a opět smažte – nevím, jestli se mezi vámi najde někdo, kdo bude útočit na rekordy ve skóre. Pokud ano, tak klobouk dolů, máte výdrž. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz