Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

August Wind - poutavý letecký příběh

aktualizováno 
Od nadějného studenta herního designu pochází tatk technicky perfektně zvládnutá akce. Narozdíl od jiných leteckých akcí nabízí daleko komplexnější zážitek, včetně příběhu, výborné grafiky a chytlavé hudby.
72

August Wind

Platforma: Freeware
Výrobce: Jeremy Spillmann

  • zajímavé nápady i příběh
  • vynikající grafika i hudba
  • prozatím nedodělané

Stáhnout

August Wind

August WindPokud si člověk jako obor studia vybere herní design, tak trochu se od něj očekává, že za ním budou vidět opravdové herní pokusy. Zcela logická je také bakalářská práce se zaměřením na herní průmysl a právě tak vznikla zajímavá hra August Wind. Vzhledem k tomu, že jde o studenta herního designu, dají se očekávat originální prvky a promyšlená hratelnost – a tak nějak také August Wind vypadá.

Na prvním místě rozhodně musím vyzdvihnout technickou stránku, která k hernímu designu rozhodně patří. Prvně je vidět, že má autor opravdu umělecké nadání, možná také proto každé místečko ve hře nejprve vzniklo nakreslením na papír, načež bylo převedeno do 3D enginu, ovšem ve 2D podobě. Co se projevů 3D světa kolem vásAugust Wind týče, zaznamenáte tak akorát zvětšující se a zmenšující se letadlo podle výšky, v němž letí, případně přeletění budovy, která se nachází ve stejném výškovém pásmu – to za vás ale automaticky obstarává hra. Grafika je tedy detailní a na pohled více než příjemná, což skvěle podkreslují tóny dobře vybrané hudební vložky. Hudba na pozadí je docela netypická, přesto ale neskutečně chytlavá a jen tak se neoposlouchá. Po dlouhé době počítačová hra, u které nemusíte vypínat sluchátka či repráčky.

Teď ale k tomu, co vůbec projekt nabízí po hratelnostní stránce. Předně se sluší upozornit na to, že se stále nejedná o úplně kompletní záležitost a do budoucna by měla být rAugust Windozšířena o silnější příběhovou linku a mise kampaně, které budou celý zážitek držet pospolu. Již dnes se ale jedná o akční leteckou hru se silným příběhem. Ten budete ostatně následovat před tím, než se pustíte do samotné hry. V kůži pilota se vydáváte na známou soutěž, když se vám ale stroj pokazí, s čímž vám pomůže pilotka, kterou přiberete jako parťáka. Rozhovory jsou pěkně napsané a pokračují i v době, kdy se budete oddávat připraveným závodům. Na nich je možné vyhrát virtuální peníze a ty pro změnu investovat do vybavení letadla, které je zde také možné nakupovat.

Některé herní prvky ještě skutečně nejsou doladěné, což při hraní místy pocítíte. Do budoucna vydávané verze vám ale určitě přineseme v žurnálu Plných her, proto ho sledujte. I v této podobě si ale zamilujete rušné letecké nebe a velmi zajímavý projekt.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz