Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Avast! - za pokladem pěkně logicky

  12:00aktualizováno  11:07
Milujete piráty, bájné poklady a sny o nepředstavitelném bohatství a zároveň se nebráníte jakékoliv logické hříčce? Pak by vám mohl do oka padnout právě Avast!, kde mají šanci jen ti nejchytřejší piráti.
70

Avast!

Platforma: Freeware
Výrobce: B.Sowers

Stáhnout

Avast! Bohatství, překypující pokladnice zlaťáků a vidina obrovského zisku již od nepaměti lákaly nejen všemožné lapky a zloděje, ale také pravé dobrodruhy a v neposlední řadě také piráty, kteří zasvětili mnohdy i celý svůj život honbou právě za podobnými výdobytky. A přitom cesta za pokladem nemusí být ani tak trnitá jak se může mnohým zdát.

Při prvním spuštění Avastu! Člověk neví co čekat. V hlavním menu se na vás šklebí obličej jednoho piráta, který ale můžete stejně rychle vyměnit za pro mnohé o poznání příjemnější slečnu, ovšem také pirátku. Avast!

Samotný koncept hry lze na první pohled přirovnat ke směsici dětských spojovaček mající za úkol táhnout z bohu A do bodu B po vyhrazených cestičkách či hledat správnou cestu z bludiště a stařičké Pipemanie, jejíž náplní je spojování různě tvarovaných trubek do celistvého mechanismu. Jak to tedy v praxi vypadá? Před sebou máte čtvercovou herní plochu posázenou kostičkami asi třech různých tvarů, jež na sebe nejsou napojeny. Důležitou částí je levá a pravá strana tohoto čtverce. Právě zleva napravo totiž budete tvořit soustavy cestiček a je jen na vás čím začnete, pokaždé se ale musíte dostat k některému z pokladů na pravé straně. Jedinou cestou k podobnému úspěchu je převracet již nabídnutých kostiček do potřebných poloh, čímž se prodlužuje červená linka znamenající správnou a napojenou cestu. Ve chvíli, kdy se vám podobnou stezku podaří propojit s Avast! pokladem, všechny zapojené kostičky zmizí a vám bude odečten jeden žlutý puntík situovaný ve spodní části herní obrazovky. Tyto znamenají počet potřebných spojení levé s pravou stranou pro daný level. Když se vám podaří všechny vymazat, postupujete dál.

Základem všeho jsou dva herní módy. První standardní zahrnuje omezující časový limit, který vás nutí k rychlejšímu a rychlejšímu uvažování. Druhá možnost se zalíbí především těm, kdo by raději Avast! pojali jako logickou hříčku místo honby na čas. Zde jste totiž omezeni počtem otočení jednotlivých prvků, což vás nutí déle přemýšlet, než nějaký ten krok na virtuální herní desce podniknete. Ať už vám vyhovuje ten či ten způsob, každopádně si s Avastem! Užijete spoustu zábavy v příjemném grafickém kabátku, ovšem na vcelku krátkou dobu – herní koncept totiž nezvykle brzy omrzí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz