Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AVIT – trocha zeleného slizu

  12:00aktualizováno  3:37
A máme tu další 2D střílečku. Prostřílejte si cestu zeleným slizem a jinou ohavnou havětí, jinak skončíte na úplném konci značně zdeformovaného sci-fi potravinového řetězce.
50

Avit

Platforma: Freeware
Výrobce: Tecbug

Stáhnout

AvitAkčních 2D kousků vychází značné kvantum, takže čím by vás měl zaujmout další kousek se jménem AVIT? Po pravdě řečeno, kromě toho, že jde o hru od našich polských sousedů, jsem na ni nic zajímavého neshledal.

Vzhledem k tomu, že úvodní příběh hry je plně v polštině, kterou příliš, ale naprosto vůbec neovládám, můžeme si pouze domýšlet co se mohlo stát. Faktem zůstává, že hra vás vrhne do nedaleké budoucnosti, kdy v rukou rukách svíráte rychlopalnou pistoli a všude okolo vás se nachází plno ohavných zelených slizounů. S těmi si poradíte několika výstřely, ale množství těchto potvor je opravdu veliké a nábojů je na druhou stranu omezeně, takže nebudete moct vystřílet všechno v Avit cestě. I když, jak můžete vidět z obrázků, krve si užijete více než dost. Pokud se dostanete do obtíží či vás napadne nějaká silnější potvora než zelený slizák, můžete si pomoct raketami. Těch máte ještě o něco méně, ale jak bývá zvykem, můžete své zásoby, co se týče i střeliva do klasické pistole a zdraví, doplnit cestou. 

Hratelnost AVIT mě nijak neuchvátila, nicméně ani nijak výrazně nezklamala. Jedná se tolikrát omílané téma, že určitou linku novátorství by mohl očekávat jen nenapravitelný fantasta. Postupem hry se dostáváte do složitějších situací, mění se prostředí, potvory nabírají na síle a množství, jednoduše nic nového pod sluncem. S grafickou stránkou hry se také nijak neztotožníte, maximálně budete po dohrání hry vidět ještě několik dní okolo sebe neustále červeně,Avit protože s čím si tvůrci dali opravdu záležet, je četnost a velikost kaluží krve po mrtvých potvorách. Sympatické je, že vám občas někdo poradí v rádiu, ale pro našince to asi nebude pravé ořechové, protože Polština je bezpochyby krásným jazykem, nicméně když mu nevládnete, nezmůžete nic. Nezbude vám tedy jiná možnost, než neustálý postup vpřed bez zbytečných okolků, což je také účelem.

Celkově na mě AVIT zapůsobil poněkud plochým, neživým dojmem, což mi zabránilo se do hry vžít. Průměrná grafika, průměrná hratelnost, stokrát omleté téma, výsledek nemůže být jiný, než skutečně je. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz