Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Axiebal 7 - kam se kutálíš, kuličko?

  12:00aktualizováno  4:46
I jednoduchá malá kulička může ve spojení s dobrým level designem vytvořit kopu zábavy. Důkazem budiž sedmý díl oblíbené arkády, kde budete projíždět 2D prostředím a sbírat vlaječky.
80

Axiebal 7

Platforma: Freeware
Výrobce: Hendrik Knaepen

Stáhnout

Axiebal 7První dojmy z Axiebal 7 byly takové trochu smíšené. Již od začátku bylo jasné, že se jedná o další z řady her, kde půjde především o balancování s kulatým míčkem a rozhodovat bude přesnost a schopnost rychle reagovat na nově se objevující podněty.

Hlavní obsahovou stránkou je série levelů, které na sebe jistým způsobem navazují. Jsou vzestupně číslovány a logicky začínáte u toho s jedničkou, abyste se postupně dostali k vyšším hodnotám. Naštěstí si ale tvůrci s přísností příliš nezadali a rozhodli se hráčům vyjít tak trochu vstříc. Jak, ptáte se? Při výběru mise sice máte aktuálně přístupné jen ty, které jste dohráli. V dolní části obrazovky ale jde ale jednoduchou volbou přeskočit level který vám nejde nebo je naopak příliš jednoduchý a tím se libovolně přesunout dále. Samozřejmě z toho ale nebudete mít takovou radost, jako když si postup skutečně zasloužíte.

Axiebal 7

Sami autoři projekt popisují jako něco mezi puzzle arkádou a akcí a nám nezbývá než souhlasit. Důležité je poznamenat, že na všechno nahlížíme pohledem shora, tedy žádný izometrický, na nějž by mohl být leckdo zvyklý. Tato volba není zrovna nejšťastnější, neboť vám vzhledem k velikosti koule nedává moc příležAxiebal 7itostí k rozhledu. A to bude v některých situacích opravdu limitující. Jinak se budete pohybovat po dosti rozsáhlých a scrollovacích mapách. Od začátku do konce tedy nedohlédnete, i když je vám na začátku ukázán půdorys pro lepší představu. Cílem je dostat se k exitu (žlutá značka na zemi) ale to bude nejprve potřeba posbírat všechny vlajky. Těch jsou mnohdy i desítky a rozmístěny jsou opravdu všelijak, takže budete přecházet po pohyblivých můstcích, stejně jako přeskakovat za využití akční klávesy CTRL. Při tom všem je nutné dávat pozor, aby náhodou nedošlo k přepadnutí z herní obrazovky kdesi do neznáma, což znamená smrt a restart mise. Mnohdy vám ale bude odehraná část uznána a hra vás pouze teleportuje zpět na místo, kde jste přepadli a můžete pěkně pokračovat dále.

Po stránce hratelnostní má Axiebal 7 docela co nabídnou. I když právě onen ne zrovna nejšťastněji vybraný úhel pohledu celé hře dosti škodí, je sbírání vlaječek docela sranda a to zejména v pozdějších misích. Plusové body projekt získává také za design levelů, který se neustále mění a vypadá na pohled velmi příjemně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.Najdete na iDNES.cz