Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Axiebal Winter – pravá zimní hopsačka

  12:00aktualizováno  1:43
Zůstaňte hezky v teple domova a nechte zimu řádit jen na vašem monitoru. V dnešní povedené zimní hopsačce najdete sníh, mrazivé kostky a sněhuláky. K dispozici je vám 75 originálních levelů, v nichž mnohdy budete muset zapojit i svou hlavu.
70

Axiebal Winter

Platforma: Freeware
Výrobce: Idee Soft

Stáhnout

Axiebal WinterZa okny mrzne, celá příroda je pokryta velkou sněhovou peřinou. Pokud nepatříte k fandům zimních horských radovánek, zůstaňte raději v teple domova a zahrajte si nějakou tu freewarovku. Zimní náladu vám perfektně navodí třeba dnešní Axiebal Winter. Ve většině arkád hrajete za nějakou tu postavičku, nejznámějšími jsou jistě ježek Sonic a instalatér Mario. Dnes však budete ovládat pouhou bezcharakterní kuličku. Ta navíc neumí sama od sebe skákat, což je v žánru hopsaček na první pohled handicap. Když však naši kuličku dostatečně rozpohybujete a využijete její pružnosti, nakonec ji ke skákání donutíte. Pro překonávání jednotlivých úrovní však stejnak využijete hlavně obyčejných výtahů. Ty dobře poslouží právě k rozskákání kuličky. I přes svou arkádovou povahu budete muset také zapojit mozkové závity, k vyřešení některých levelů budete muset Axiebal Winter různě zkoušet mezi jednotlivými patry proskakovat i za cenu opakovaného hraní. Šikovné prsty přitom budou hlavní devizou.

V jednotlivých kolech musíte k postupu do dalšího sesbírat všechny vlaječky. Často se vám stane, že přístup k ní bude zablokovaný a k rozbití překážky budete muset použít bombu. Těch je však docela nedostatek a v některých kolech budete muset na místo nich hledat jinou cestu. Plošiny jsou tvořeny různými kostkami, každý level je designově originální: všechny jsou však spojeny společným tématem zimy. Některé kostky jsou pouze zasněžené, někde překážky tvoří sněhuláci nebo ledové kostky. Některé z nich však nezničí ani vaše bomby. Tyto kostky jsou většinou nějak odlišeny, třeba jiným okrajem nebo výplní.Axiebal Winter

Autoři se na 75 levelech vskutku vyřádili, zároveň však v každém detailu mysleli na nás hráče. V obsáhlých nastaveních můžete odemknout všechny levely, k dispozici je vám několik herních módů, u každého pak máte na výběr z několika úrovní obtížnosti. V základním nastavení vás netlačí čas, ale při nejvyšší úrovni musíte level splnit v šibeničním termínu. Jedním z mála nedostatků je absence údajů o počtu bomb. Holt si ve složitějších kolech budete muset tento údaj pamatovat. Axiebal Winter běží v okně a nedoporučuji ji roztahovat na celou obrazovku, protože se tím výrazně zhorší grafika. Ta je normálně velmi povedená a originální, v každém levelu trochu jiná, taktéž různé pasti jsou efektně zpracovány, tvoří je třeba blesky či ohně. Hudební doprovod tvoří dobře poslouchatelné MIDI tóny, které jsou spojeny do delších smyček. Hratelnost je opravdu skvělá, technické zpracování taktéž. Co víc si můžeme přát?


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz