Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aztec God - pomsta bohů

  12:00aktualizováno  10:00
Aztékové byli za svou neposlušnost božstvy po zásluze potrestáni. Ze dvou bohů si totiž vybrali toho lepšího a trest je samozřejmě neminul. Teď pobíhají po světě jakožto zombie a onen druhý bůh by je měl z této situace zachránit.
70

Aztec God

Platforma: Freeware
Výrobce: mauge

Stáhnout

Aztec GodAztékové patřili nepochybně k starověkým civilizacím, proto si je jako námět vybral jeden ze zahraničních tvůrců pro již uzavřenou soutěž s tímto tématem. Jeho příběhová linie vysvětlená na počátku pouze textově pak nepatří k těm nejhorším. Dozvíme se z ní něco málo o této civilizaci, která po dlouhou dobu tvrdě pracovala pyramidách pro dvojici Bohů – dobrého a zlého. Jednu dobu se ale rozhodnou k druhému, zlému, Bohu přestat modlit, což jej pochopitelně nazlobí. Jako trest na zem sešle kletbu – všichni stavitelé pyramid se rázem promění v pochodující zombie. No a druhý Bůh má samozřejmě na úkol tyto duše z nezáviděníhodného stavu tak nějak vykoupit.

Vzhledem k tomu že nemůže sám sestoupit na zem, musí zombie všechny pozabíjet a využít k tomu nějakého zprostředkovatele a tím se v tomto případě stává obrovská koule. Tu budete mít Aztec Godza úkol navádět skrze rozlehlé 3D levely vždy s poměrně snadným úkolem. Dostat se živí a zdraví až k exitu a po cestě osvobodit předepsaný počet duší. V každé misi je tedy k dispozici jasně mluvící limit a dokud ho nesplníte, hra vás prostě nepustí k exitu. Zabíjení zombie nebude vzhledem k vašemu tvaru a velikosti vůbec obtížné a jediné co bude stačit je převalit se přes ně a zanechat za sebou jenom velkou krvavou šmouhu. Ano, skutečně to půjde takto snadno a dokonce nezáleží ani na rychlosti pohybu – nepřítele zabijete tak jako tak.

Důležité pak je i intuitivní ovládání, které se naštěstí autorům docela povedlo. Vše je situováno na vás kurzor myši, přičemž jeho pohybem prostě posunete herní plochou a tím změníte její náklon. Kulička pak váš pohyb akceptuje a poslušně se posune vámi naznačenýAztec Godm směrem. Vše je navíc dostatečně přesné a tedy i zábavné.

Dalším plusem jsou bonusy. Ty se většinou povalují na zemi a mají vždy jen jedinou ikonku s otazníkem. Tím vlastně dopředu nevíte, co seberete a nemůžete si tak vybírat. Ne všechny bonusy vám podají pomocnou ruku a třeba takové zmenšení kuličky nebo snad inverzi ovládání. Naopak příjemným bonusem je zabití všech zombie na obrazovce, díky čemuž můžete směle pokračovat do dalšího ševelu. Postupně se prostředí v jednotlivých bludištích ztěžuje a na scéně se objevuje i několik překážek vybudovaných staviteli chrámu jako kupříkladu mechanismus vystřelující šípy apod.

Aztec God je důstojným zástupcem, který se Ani v tvrdé konkurenci této soutěže neztratí. I když časem zevšední především vlivem slabší grafiky, jedná se celkově o velmi slušný projekt.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Další z rubriky

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz