Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babylon 5 I've Found Her - na motivy seriálu

  12:00aktualizováno  16. ledna 2005 3:43
Už vás přestaly bavit bezduché hry, které nemají příběh a v kterých o nic nejde? Pokud ano, neměli byste si nechat ujít tento unikátní simulátor ze světa, podle předlohy seriálu.
90

Babylon 5 I've Found Her

Platforma: Freeware
Výrobce: Firstones

Stáhnout

Babbylon Fanoušků TV seriálu Babylon je na světě opravdu požehnané množství, a tak není divu, že vznikají hry, které s tématikou tohoto seriálu souvisí. Jednou z těch her je i titul s názvem Babylon 5 I've Found Her a o tom, že to není nějaká bezduchá plácačka, vás snad presvědčí tato recenze.

Začínáte jako poměrně nezkušený pilot vesmírné lodě v jedné z mnoha galaxií. Jste zapleten do mnoha konfliktů a problémů, kterým musíte čelit, a to, jestli se vám to podaří, je pouze na vás. Ze začátku si vyberete ze dvou možností a to buď, možnost si zahrát trénink (vřele doporučuji hráčům, kteří nemají s vesmírnými simulátory zkušenosti) a nebo se můžete rovnou vrhnout do kampaně, která vás pohltí a zejména vás překvapí svou rozsáhlostí. Proč mluvím zrovna o rozsáhlosti? Tato hra totiž není žádný drobeček, konkrétně má v zabalené podobě něco kolem 250 MB, a to se nesmírně projevuje na jejích kvalitách, bohužel i na rychlosti připojení. Proto se připravte na to, že neuvidíte nekvalitní textury či závažne bugy, uvidíte opravdu propracované modely, textury, kvalitní scénář, výborné zvuky. Na druhou stranu se připravte na to, že uvidíte svůj modem dřít ze všech sil, inu 250 MB není málo. Hlavně díky již mnohokrát zmíněné velikosti je tento titul zkrátka ve všech ohledech promakaný. Babylon Po celou dobu hraní ovládáte některou z vesmírných lodí, ovládání naštěstí není složité, a tak mu přijdou na chuť i méně zkušení hráči. Na začátku každé mise dostanete pár úkolů, které musíte splnit. Abyste to neměli tak těžké, většinou vám jdou na pomoc vaši spojenci, kteří vám mnohokrát pomůžou se zničením nepřátel. Na výběr máte z několika zbraní, každá zbraň se hodí na něco jiného, mně se však osvědčil klasický laser.  

Celá hra, jak už asi jistě sami tušíte, se odehrává kompletně ve 3D prostředí, a tak je opravdu na co se dívat. Máte možnost měnit pohledy na loď, pričemž nejúčinější je asi pohled přimo do vaší kabiny, kde máte o všem přehled, Babylonnaopak pohled na vaší raketu zvenku je zde spíše pro krásu, nicméně když máte čas, proč se nepodívat, že? :) Když jsme u času, moc ho zde není, hra je totiž poměrně obtížná a nepřátelé se na vás valí ze všech stran, žádného klidného létání alá větron se zde nedočkáte ;) .

Třešní na dortu je již zmíněná zvuková stránka a troufám si říci, že by se dala srovnávat i s leckterou komerční hrou. Je zkrátka vidět, že i parta nadšenců dokáže vytvořit kvalitní hru, a to bez jakékoliv finanční pomoci. Pokud jste dočetli recenzi až sem, je vám určitě jasné mé závěrečné hodnocení, a tak tedy krátce: titul Babylon 5 I've Found Her je velice povedený, s opravdu minimálním počtem chybek, a tak pokud máte pořádně rychlé připojení a jste schopni takovéhoto macka stáhnout, nezbývá mi nic jiného, než vám říci: do toho.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů

Témata: Galaxie, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz