Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bad Onion - špatná cibule

  12:00aktualizováno  13. listopadu 5:52
Další hopsačka je na světě a tentokrát je opravdu povedená. O čem konkrétně je? No přeci o jedné špatné cibuli, která musí zachránit svět. Myslíte, že se jí to povede?

Bad Onion

Platforma: Freeware
Výrobce: Outhousesoft

Stáhnout

Onion Je stále více her, které se snaží napodobit báječného Maria. Některým se to povede na výbornou některým ne. Jak je na tom tato hra?

Hopsačky bývají na freeware scéně poměrně časým jevem. Většinou nepřináší nic nového a tohoto pravidla se drží i dnešní hra Bad Onion, která vás opravdu potrápí. Nevíte co tím myslím?

Onion Na začátku hry dostanete do rukou jak, jinak, než poměrně velikou cibuli a vydáte se vstříc osudu, který cibuli čeká. Osud cibule je v tomto tituly poměrně pozitivní, ovšem, aby byl, budete muset hru nejprve dohrát, což je zde opravdu problém. Hra je totiž opravdu obtížná, ani ne tak počtem nepřátel, ale spíše tím, že velikost postavy, je opravdu přehnaná. Představte si to takhle. "Jste na konci levelu, nikdě nic, řítíte se k cíli a najednou z nějakého místa vyletí nějaké to semeno z rostliny". Nic zvláštního, jenže již zmiňovaná velikost cibule, je v tomto ohledu problém. Ono totiž vyhnout se všem nástrahám s tak velkou postavou není legrace. A tak jakmile skočíte o vteřinu později, je po vás. Já jsem nejednou chytnul záchvat, když mě z ničeho nic sundala rostlina a já mohl hrát level znova.

Grafika hry je na tento typ titulu poměrně dobrá, lokace se hezky mění, všechno je hezky nakreslené, zkrátka v tomto ohledu je na tom Bad Onion dobře. Nelze ho však srovnávat s výborným Pekka Kana2, který se opravdu povedl. Lokací ve hře je celkem 12 plus jedna finální kde se utkáte s hlavním bossem, v tomto případě je to obrovská lebka, kterou nebude lehké porazit. Nepřátel je ve hře poměrně hodně, takže hra neupadá brzy do stereotypu, jako je zvykem u jiných her. Mezi nejzákeřnější patří medůzy, kterých se nesmíte vůbec dotknout, jinak jak jistě tušíte, můžete hrát znova.

Zvuky jsou na dobré úrovni a je jich ve hře dostatek, což je jedině dobře, ovšem co se mi nelíbí, je opravdu tragická hudba. Ono totiž poslouchat celou hru jen, jednu jedinou melodii, může být otrava, navíc když zní jako dětská ukolébavka. Ale budiž, zas tak velký nedostatek to není. OnionNejvětší chyba je totiž opravdu přehnaná obtížnost hry, ale má to své výhody, protože hra je tím pádem opravdu velmi dlouhá a vy se buď zabavíte nebo zešedivíte.

Myslím také, že autoři mohli hru nějak zpestřit, například přidat ruzné zbraně atd, ve hře by se to nejednou hodilo, snad se dočkáme příště.

I když hra Bad Onion nepatří mezi nejlepší tituly v žánru a nemůže se rovnat titulu Pekka Kanna 2, doporučuji vám, ji stáhnout a zahrát si ji, navíc jde zde obrovská výhoda pro uživatele Linuxu, tento titul lze totiž na strankách výrobce stáhnout i pro tento operační systém. Takže, pokud máte silné nervy, neváhejte a hru stáhněte. Určitě se vám bude líbit :).


Autor:


Témata: Linux

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz