Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bad Onion - špatná cibule

  12:00aktualizováno  13. listopadu 5:52
Další hopsačka je na světě a tentokrát je opravdu povedená. O čem konkrétně je? No přeci o jedné špatné cibuli, která musí zachránit svět. Myslíte, že se jí to povede?

Bad Onion

Platforma: Freeware
Výrobce: Outhousesoft

Stáhnout

Onion Je stále více her, které se snaží napodobit báječného Maria. Některým se to povede na výbornou některým ne. Jak je na tom tato hra?

Hopsačky bývají na freeware scéně poměrně časým jevem. Většinou nepřináší nic nového a tohoto pravidla se drží i dnešní hra Bad Onion, která vás opravdu potrápí. Nevíte co tím myslím?

Onion Na začátku hry dostanete do rukou jak, jinak, než poměrně velikou cibuli a vydáte se vstříc osudu, který cibuli čeká. Osud cibule je v tomto tituly poměrně pozitivní, ovšem, aby byl, budete muset hru nejprve dohrát, což je zde opravdu problém. Hra je totiž opravdu obtížná, ani ne tak počtem nepřátel, ale spíše tím, že velikost postavy, je opravdu přehnaná. Představte si to takhle. "Jste na konci levelu, nikdě nic, řítíte se k cíli a najednou z nějakého místa vyletí nějaké to semeno z rostliny". Nic zvláštního, jenže již zmiňovaná velikost cibule, je v tomto ohledu problém. Ono totiž vyhnout se všem nástrahám s tak velkou postavou není legrace. A tak jakmile skočíte o vteřinu později, je po vás. Já jsem nejednou chytnul záchvat, když mě z ničeho nic sundala rostlina a já mohl hrát level znova.

Grafika hry je na tento typ titulu poměrně dobrá, lokace se hezky mění, všechno je hezky nakreslené, zkrátka v tomto ohledu je na tom Bad Onion dobře. Nelze ho však srovnávat s výborným Pekka Kana2, který se opravdu povedl. Lokací ve hře je celkem 12 plus jedna finální kde se utkáte s hlavním bossem, v tomto případě je to obrovská lebka, kterou nebude lehké porazit. Nepřátel je ve hře poměrně hodně, takže hra neupadá brzy do stereotypu, jako je zvykem u jiných her. Mezi nejzákeřnější patří medůzy, kterých se nesmíte vůbec dotknout, jinak jak jistě tušíte, můžete hrát znova.

Zvuky jsou na dobré úrovni a je jich ve hře dostatek, což je jedině dobře, ovšem co se mi nelíbí, je opravdu tragická hudba. Ono totiž poslouchat celou hru jen, jednu jedinou melodii, může být otrava, navíc když zní jako dětská ukolébavka. Ale budiž, zas tak velký nedostatek to není. OnionNejvětší chyba je totiž opravdu přehnaná obtížnost hry, ale má to své výhody, protože hra je tím pádem opravdu velmi dlouhá a vy se buď zabavíte nebo zešedivíte.

Myslím také, že autoři mohli hru nějak zpestřit, například přidat ruzné zbraně atd, ve hře by se to nejednou hodilo, snad se dočkáme příště.

I když hra Bad Onion nepatří mezi nejlepší tituly v žánru a nemůže se rovnat titulu Pekka Kanna 2, doporučuji vám, ji stáhnout a zahrát si ji, navíc jde zde obrovská výhoda pro uživatele Linuxu, tento titul lze totiž na strankách výrobce stáhnout i pro tento operační systém. Takže, pokud máte silné nervy, neváhejte a hru stáhněte. Určitě se vám bude líbit :).


Autor:


Témata: Linux

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz