Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Badass Inc. je cyberpunková jednoaktovka s parádní hudbou

  18:54aktualizováno  18:54
Jste nájemný vrah. Jak v cyberpunkové budoucnosti plné možností zlikvidujete určený cíl? Otrávíte mu jídlo projímadlem a zaminujete záchod. Hrdinka této krásné adventury s akčními prvky má přesnou mušku, cynické názory a navíc velký smysl pro humor.
70

Badass Inc.

Platforma: Freeware
Výrobce: Motion Twin

  • skvělá futuristická atmosféra
  • graficky retro, ale velmi stylové retro
  • akční pasáže
  • černý humor
  • příliš krátké
  • sem tam se asi zaseknete

Stáhnout

Badass Inc. | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Badass Inc.

Hra Badass Inc. kombinuje adventuru s akční hrou a daří se jí na malém prostoru rozehrát zajímavý příběh cyberpunkového ražení. Hlavní hrdinka, nájemná vražedkyně, se snaží splnit úkol najít a zneškodnit příslušníka obávaného kartelu. A protože jí není černý humor cizí, uskuteční to opravdu nestandardním způsobem. Jediné, co kazí výsledný dojem je krátká herní doba.

Badass Inc.

Budoucnost není příjemná. Alespoň v podání této hry. Všemu vládnou tajné organizace, které řídí každý aspekt života. Bezejmennou hrdinkou je antropomorfní kočka s mrskajícím ocasem oblečená v dlouhém baloňáku a s doutnající cigaretou v koutku. Musí pro svého zaměstnavatele splnit další úkol. Jakmile dorazí na místo, kde cíl přebývá, zjistí, že celý činžovní dům se hemží policisty. K cíli se bude muset mimo jiné prostřílet.

Badass Inc.

Badass Inc. ve retro grafice krásně prezentuje noirovou atmosféru, kterou mnozí znají z filmu Blade Runner. K tomu hraje hudební smyčka, která mi ze všeho nejvíce připomněla určité pasáže z prvního dílu Deus Ex. Je elektronická, temná a hluboká jako kybernetická noc, o níž sní roboti. Ačkoliv se Badass Inc. tváří a z velké části také hraje jako klasická adventura, ovládá se výhradně klávesnicí a v některých částech žánrově přeskočí k akční hře.

Badass Inc.

Soubojů není mnoho, ale jsou zábavné a celkem snadné. Vždy proti vám stojí jeden protivník, který se kryje tak, že klečí. Stejné je to i u vás. Pokud chcete vystřelit, musíte se zvednout a přesně načasovaným výstřelem laserem nepřítele rozložit na pixely. Zbraň nestřílí okamžitě, ale malou chvíli se nabíjí, takže celý tento úkon chce trochu cviku a trpělivosti. Stejně tak jako řešení hádanek, které jsou sice zpětně velice jednoduché, ale můžete se u nich zaseknout.

Badass Inc.

To se nejvíce projevuje u hledání různých předmětů nebo například v situaci, kdy máte najít číselný kód pro otevření dveří. Když se přiblížíte k nějakému předmětu, se kterým lze manipulovat, objeví se kontextová nabídka s příkazy prohledat a použít. Občas určitý předmět sice použijete, ale zapomenete jej prohledat, nebo naopak, což způsobí, že se nedostanete dál.

Badass Inc.

Největším nedostatkem Badass Inc. je délka. Zde nastíněný příběh může dosáhnout epických proporcí, ale pravdou je, že hra končí po patnácti minutách ve chvíli, kdy splníte úkol a ubohá oběť dosedá na zaminovanou toaletní mísu. Podtrženo, sečteno: Máme před sebou kvalitní adventuru s akčními sekvencemi, černým humorem, podmanivou hudbou a stylovou retro grafikou, ale nic z toho si příliš neužijeme.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz