Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baku Bomber Remastered - vystřelujte lidi

  12:00aktualizováno  12. prosince 7:20
Baku Bomber Remastered představuje jednoduchou střílečku. Budete muset vystřelovat lidi proti různým stavbám a ničit je. Brání vám však odrazová deska.
50

Baku Bomber Remastered

Platforma: Freeware
Výrobce: Sparksoft

Stáhnout

bakubomberremasterd1

Baku Bomber Remastered má na svědomí tvůrce pod přezdívkou Sparksoft, což je jeden ze členů skupiny Experimental Gameplay. Tento vývojářský tým proslul velmi originálními hrami, jakými byly třeba The Swarm nebo Tower of Goo. S napětím jsem tedy i v případě Baku Bomber Remastered očekával nějakou inovativní hru. Trochu jsem se ale přepočítal.

Koncept hry není nijak objevný. Vaším úkolem je rozstřílet budovu, která se nachází pod vámi. Ovládáte zajímavě vypadající létající objekt, kterým manévrujete po hrací ploše a střílíte pod sebe na budovu. Jestliže však očekáváte, že budete střílet klasické střely nebo házet bomby, jste na omylu. Vystřelovat budete totiž nebohé lidi. Ti mají naprosto totožné vlastnosti jako střely, takže pokud se strefíte do některé části budovy, člověk ji poničí. Pokud minete, nic se nestane a člověk zmizí z hrací plochy. Až doposud se jeví koncept hry až příliš banální, a tak tu máme háček. Město chrání šedivá odrazová deska, která se snaží vámi vystřelené lidi odrážet. Deska se navíc po bakubomberremasterd2obrazovce nepotuluje jen tak, nýbrž kopíruje váš pohyb. Pokud nějakého civilistu odrazí a ten vás strefí, prohráváte. Stejně tak se děje, pokud vás zasáhne nějaké civilista, který se odrazí od budovy poté, co ji zasáhne. Velmi nemilé a nešikovné je, že máte k dispozici pouze jeden život, takže jedna chyba rozhodne o všem. Také si musíte dávat pozor na časový limit, který máte na dokončení každého levelu.

V případě grafiky neočekávejte žádné hody. Vizuální stránka je strohá, ale i tak bych vyzdvihl slušnou barevnost a velmi dobrou přehlednost. Na hrací ploše nejsou žádné rušivé objekty, takže se můžete plně soustředit na hraní. Na druhou stranu by se nějaké drobné oživení určitě po čase hodilo. Hratelnost je vcelku kvalitní, i když má své podstatné mouchy. Zpočátku jsem měl problém sestřelit vůbec několik kousků budovy a později se situace zlepšila jenom o trochu. Obtížností se Baku bakubomberremasterd3Bomber Remastered řadí bez debaty ke složitějším hrám. Už jenom díky tomu, že máte pouhý jeden život na celé hraní, a pokud zemřete, musíte začínat od prvního z jedenácti levelů. Tento fakt je až příliš krutý. Hudbu ani zvuky nejsou příliš dobré, plynulost hraní je však naprosto bezproblémová.

Celkově jsem byl z Baku Bomber Remastered zklamán. Nejspíš se na tomto zklamání podepsala vysoká očekávání, ale i tak musím konstatovat, že Baku Bomber Remastered není nijak nadprůměrnou hrou. Disponuje slušnou grafikou i hratelností, ale přítomnost pouhého jednoho životu na celou hru je až příliš kruté a od hraní plno lidí po chvilce odradí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz