Baldy 3D - pomozme mu

  12:00aktualizováno  3:27
Měli jste někdy nutkání někoho provést životem, ale zatím jste nenašli vhodnou ""pokusnou"" osobu? Už nehledejte, Baldy 3D je tady a v ní na vás čeká mnoho zajímavého i netradičního v izometrickém 3D světě.
70

Baldy 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Cabisoft

Stáhnout

Baldy 3DZatoužili jste někomu pomoci překonat těžkosti všedních dní, kdy se nic nedaří, ale zatím jste nenašli vhodnou "pokusnou" osobu? Dále již nehledejte, nyní jste nalezli človíčka, na jehož hlavu se sesypaly snad všechny možné problémy. Někdy se stane, že si už člověk sám se svými problémy neporadí, tak se nad ním slitujte a pomozte mu vyhrabat se ze všech jeho šlamastyk. Onen smolař se jmenuje Baldy. Prostě Baldy. Je to totiž takový smolař, že zřejmě přišel i o příjmení. Vaše pomoc se omezí na sbírání předmětů, jež sebrat musí, a na vyhýbání se všem ostatním osobám, zvěři i mechanickým nástrahám. Jakýkoliv kontakt s nimi znamená život dolů, a návrat na počátek kola. Mezi osoby můžeme započítat jak osoby stále něco přenášející, skateboarďačky, omladinu kopající si s míčem o zeď, ale i úchyla-exhibicionistu nebo opilce házejícího prázdné flašky. Možná by do stejné kategorie šel zahrnout i kostlivec pochodující po hřbitově, ruka vyhrabávající se z hrobu tamtéž nebo náhodně se objevující duch v ruinách. 

Baldy 3DPři spatření prvního zástupce z říše zvířat jsem se musel alespoň usmívat. Byla to – beruška. Ale nebyla to obyčejná beruška - v poměru s postavičkou Baldyho to byla beruška dvojnásobná. Dále budete utíkat před psy i kočkami, myšmi a jakýmisi blíže neidentifikovatelnými broučky. V několika levelech si Baldy zahraje na Indiana Jonese, bude totiž probíhat mezi šlehajícími plameny a vysunovacími bodci, nechybí ani slavný útěk před valící se kamennou koulí. A nyní si projdeme příběh. Baldy ve svém původním zaměstnání dostane za úkol sesbírat všechny roztroušené listy scénáře. Bohužel, nestihne to včas před příchodem režiséra, takže může z plna hrdla okusit život nezaměstnaného. Aby vyžil, musí si shromáždit své peníze. Následuje prožití noční můry, ve které sbírá své ztracené smysly. Po probuzení se vypraví do města, kde shání noviny s nabídkou volných míst. Zalíbí se mu novinařina, ale na posouzení jeho dovedností musí dobře zvládnout interview. Nezbývá než si doslova pročistit cestu špinavým domem. Po nalezení ženy, se kterou by interview bylo hotovo během chvíle, Baldy zjišťuje, že ztratil otázky a ocitá se v další noční můře – zde ony otázky hledá. Naštěstí se podaří a Baldy je do nového zaměstnání přijat. Zde potkává dívku svých snů. Ale co by člověk neudělal pro lásku, Baldy opět sesbírá veškeré své úspory a vyrazí do města pro několik dárků, kterými by si získal její srdce. Zda příběh skončí happyendem a Baldy vůbec dojde na konec, záleží pouze na vás.

Mezi jednotlivými levely provází vypravěč. Sice nepromluví ani slovo, používá pouze bubliny s vypsaným textem, ve kterém je buď shrnutí předchozího kola nebo zaúkolování na kolo následující. Baldy na své cestě životem prochází domy i zahradami, zavítá i na hřbitov a mezi ruiny, navštíví sklepy, projde se po ulicích i obchodech. Místo, kam je mu dovoleno vstoupit, je ohraničeno. Provedení bývá od zdí, plotů či záhonků až k téměř absurdní žluté čáře s nápisem KONEC HRACÍ PLOCHY. Občas si pole působnosti povoleným způsobem můžete rozšířit sebráním klíče určité barvy, čímž zmizí závora stejné barvy.
Baldy 3DPohyb je určen čtyřmi základními směry - po úhlopříčkách. Do jiných směrů lze skládat vektory podržením více kláves. Občas takto při stisku dvou kláves Baldy chodí rychleji.

Během hry nebudou zahálet ani uši, provázet vás bude mnoho různých melodií z písní známých více i méně. Charakteristický zvuk se ozve i při sebrání předmětu, při odstranění závory i při sebrání speciálního EXTRA LIFE. A pokud se vám nepodaří včas uhnout a dojde ke kontaktu s čímkoliv zakázaným, Baldy s řevem rozhodí rukama a propadne se do země. Během hraní jsem objevil bohužel několik chyb. Pokud zjistíte princip, jak procházet zdmi, hra se značně zjednoduší a zkrátí. Po zdi se totiž dá dostat téměř kamkoliv. Baldy občas rozhodí ruce, přestože nejbližší nepřátelsky nakloněná postava je od vás vzdálena dostatečně, občas zase projde skrz Baldyho a nic se nestane. Baldy 3D je zajímavá hra, která vás spolehlivě chytí a zabaví. Někomu možná bude vadit, že je celá v angličtině a příběh podaný vypravěčem se nedozví, ale buďme světoví, a i tak lze hru dohrát. Už pro dobrý pocit, že jsem společně s hlavním hrdinou překonal veškeré nástrahy si Baldyho rád zahraji znovu. Zkuste ho i vy.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...Další z rubriky

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz