Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ball Fall – nenechte míček spadnout!

  12:00aktualizováno  2:10
Jestliže hledáte hru s neotřelým nápadem, která by Vás dokázala zbavit nudy, pak je pro Vás dnešní hříčka s názvem Ball Fall to pravé. Vyzkoušejte si hbitost svých prstů a smysl pro orientaci na stále se měnícím hřišti!
60

Ball Fall

Platforma: Freeware
Výrobce: Brian Elting

Stáhnout

Ball FallDobrý nápad se vždy cení zlatem a nejinak je tomu i u počítačových her. K čemu je dokonalá grafika a profesionální zpracování, když náplň hry je nudná a mnohokráte viděná. Naštěstí se vždycky najdou hry, které přijdou s něčím novým, nebo přinejmenším zajímavým. Přesně takovou hrou je Ball Fall. Jak už název napovídá, Vaším úkolem bude zamezit kuličce, kterou ovládáte, aby spadla mimo hrací plochu dolů do propasti. Jestli Vám to zní jednoduše, brzy zjistíte, že tahle hra rozhodně není tak lehká jak vypadá. Hrací plocha je složena z malých modrých čtverců, které jsou jen o něco větší než kulička kterou ovládáte. Ovšem ve chvíli, kdy kulička po jednom z čtverců přejede, začne onen čtverec červenat a až zčervená úplně, tak na chvíli zmizí. Díky tomu jste nuceni bez přestání jak splašení pobíhat po obrazovce a snažit se nejet tam, kde jste již byli, protože než se čtverce po zmizení znovu objeví, chvíli to trvá. Aby to bylo ještě těžší, tu a tam se některý znuděný modrý čtverec rozhodne prostě se na chvíli vypařit a vytvoří tak díru na místě, kde to rozhodně nečekáte. Z vcelku monotónního projíždění po obrazovce je rázem boj o přežití.

Ball FallHlavním cílem Vašeho snažení je nahrát co nejvyšší skóre. Čím déle na obrazovce vydržíte, tím lépe a tím vyšším bodovým ohodnocením budete odměněni. To by ale jistě každého za chvíli omrzelo a tak autoři do hry přidali další vylepšováky. Kolem Vás se po celou dobu hraní náhodně objevují různobarevné hvězdičky, jakési bonusy, po jejichž sebrání se můžou dít velmi zajímavé věci. Zlatá hvězdička přidá rovnou stovku k Vašemu skóre, zatímco zelená a červená ovlivňují Vaši rychlost, ať už kladně či záporně. Zdaleka nejzajímavější hvězdou je ta modrá. Po jejím sebrání se uprostřed obrazovky objeví jakýsi modrý vír, který neustále vypouští malé víry. Jestliže se dotknete toho velkého, získáváte až 200 bodů plus nějaké ty bodíky za každý malý vír. Ty jsou ale velmi nebezpečné, protože při doteku Vás okamžitě zlikvidují. Je tedy potřeba si velmi důkladně rozmyslet, zda modrou hvězdu seberete, či nikoliv. Posledním bonusem je černá hvězda, která patří do kategorie velmi zákeřných. Pokud jste nuceni ji sebrat (a nebo se tak bláhově rozhodnete učinit z  vlastní vůle) bude z obrazovky na krátkou chvíli odstraněno až devět čtverců, což je při zákeřnosti této hry bezesporu smrtelná záležitost.

Ball FallZ hlediska grafického zpracování nelze hře mnoho vytknout. Grafika sice může působit poněkud nepestrým dojmem, ale ve hře se dočkáte velkého množství efektů, takže není důvod si stěžovat. Ke všemu je Ball Fall tak rychlou hrou, že na nějaké kochání se grafikou nikdy nedojde, prostě proto, že není čas. Hudba i zvukové efekty jsou vcelku dobré, bohužel po jisté době začnou otravovat svojí výrazností což mě donutilo výrazně ztlumit zvuk. Výhodou je, že v nastavení hry lze obojí vypnout, takže komu by hudba hodně vadila, nyní ví jak se jí zbavit. Co říct na závěr? Ball Fall je zábavná hříčka na odreagování, nabízí zajímavý nápad a slušné zpracování. Tak tedy stahujte a hrajte!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Mercedes Třída C C180i...
Mercedes Třída C C180i...

r.v. 2005, naj. 190 565 km, benzín
129 900 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz