Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ball Racer - utíkej, kuličko!

  12:00aktualizováno  5. února 2:27
Máte chuť na jednu netradiční závodní hru? Pak je pro vás Ball Racer jako dělaný - do role závodníků se totiž protentokrát zcela netypicky postaví obyčejné kuličky, prohánějící se speciálně upravenými tratěmi.
60

Ball Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Olivier Rate

Stáhnout

Ball RacerNení tomu vůbec tak dávno, co jste se na Plných Hrách mohli setkat s vcelku originálním titulem Stars and Stripes Alternative Racer. Již několik málo dní po tomto projektu se na internetu objevil další, neméně zajímavý a navíc zmíněné hře až překvapivě podobný projekt. Jedná se o pouhou průměrnou kopii či snad jednoho z finalistů obrovského zahraničního herního festivalu předčí?

Ball Racer – kdybyste si měli pouze na základě jména vybrat mezi touto a výše zmiňovanou hrou, nebojím se tvrdit, že byste spíše sáhli po té druhé - ovšem není dobré dávat na první dojem, což v tomto případě platí téměř dvojnásobně. Dnes recenzovaná gameska se Stars and Stripes Alternative Racer minimálně vyrovnává a postavil-li by je někdo proti sobě, jistě by svedly velice vyrovnaný souboj. Ball Racer

Opět se tedy setkáváme se svěží závodní hrou, která je netypická především jednotlivými zúčastněnými. Těmi totiž nejsou klasická dvoukolová nebo čtyřkolová vozítka, nýbrž jednoduché kuličky. Pro ty pochopitelně musela být speciálně upravena trať, kterou se stala dřevěná deska, do níž byly vyryty žlábky tvořící jednu dlouhou klikatící se trať. Po té se budete prohánět spolu se svými protihráči, jejich počet si lze v jednom z módů hry nastavit. Ačkoliv to vypadá velice jednoduše, budete muset být velice obezřetní, neboť každá nepřesnost může znamenat vypadnutí z tratě na zem, kde se hra na malou chvíli zastaví, během niž vaši kouli přenáší zpět doprostřed dráhy. Samotné závodění probíhá velice snadno prostřednictvím kurzorových šipek pouze s tím rozdílem, že je potřeba brát v potaz fyziku samotné kuličky, jinak byste na svou nerozvážnost mohli velice rychle doplatit.

Jak jsem již naznačila v předešlém odstavci, v Ball Raceru jsou k dispozici hned dva módy. Prvním z nich, tím důležitějším, je Arcade, kde prakticky probíhá regulérní šampionát o třech různých obtížnostech, sestávající z šesti tratí. Povede-li se vám vBall Racere všech z nich zvítězit, což nebude na nejlehčí obtížnost nic těžkého, budete odměněni jedním velice povedeným naleštěným pohárem. V dalším, Single Race, si již můžete nastavit několik málo maličkostí a všechny tratě pořádně natrénovat, abyste pak v plnohodnotném šampionátu jak se patří zazářili.

Hratelnost je tedy vskutku výborná a věřím, že se u hry budete bavit minimálně tak dobře jako já, ovšem je tu jeden obrovský problém, díky kterému tato gameska za Stars and Stripes Alternative Racer, s níž jsem jí neustále srovnávala, zaostává. A tímto podstatným aspektem je trvanlivost. Šest tratí je uboze málo a dlouho vás bavit nebudou. Myslím že by nebylo od věci kdyby autoři zapracovali na nějakém tom přídavku. Hře by to rozhodně prospělo, neboť se jedná o svěží, graficky přitažlivé dílko, které vás rozhodně nezklame. Stahujte!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz