Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Banshee Asteroids – nekompromisní vesmírné bitvy

  12:00aktualizováno  1:37
Freewarových titulů na téma vesmír bychom mohli napočítat několik desítek, ale ne každý si zaslouží vaši pozornost. Jaký je Banshee Asteroids?
70

Banshee Asteroids

Platforma: Freeware
Výrobce: Banshee Studios

Stáhnout

“BansheeObjevování nových slunečních soustav, zkoumání planet a hledání vesmírných artefaktů patří snad mezi nejzábavnější hry.
Hra začíná zprvu dech beroucím intrem, které však nakonec trvá pouhopouhých pět vteřin. Poté již následuje hlavní menu, kde vaše sluchové ústrojí zbystří, jakmile uslyší onu slizskou a příšernou hudbu, kterou mohl složit leda naprostý psychopat. Po několika vteřinách se však do hudby zaposloucháte, ale nutit nás, abychom to poslouchali dokola a dokola si mohli autoři odpustit a přidat skladby alespoň dvě.

“BansheeVeškeré dění se odehrává na jednom malém bitevním poli, kde létají asteroidy a budete-li mít „štěstí“, potkáte i nepřátele, kterým místo čajového dýchánku navrhnete spíše nekompromisní bitvu. Co však nepotěší je ono velmi malé bitevní pole. Na pouhé jedné obrazovce se musíte vyhýbat kosmickým tělesům a dalšímu bordelu, což začíná být místo bžundy boj o holý život. Sem tam objevíte nějakou speciální zbraň či nové štíty, které jsou tu obzvláště nezbytné. Váš štít totiž nevydrží věčně, a tak je třeba jej co nejrychleji opravit, než z vás nepřátelé udělají ubohou kosmickou topinku.

Celé ono klišé vás však nezabaví na dlouho a už vůbec ne na celý večer. Stereotyp se bohužel dostaví poměrně brzy, byť déle než první příznaky ptačí chřipky, což na druhou stranu nelze považovat za nijak velký klad. Jediné, co vás na nějakou tu chvíli dostane, je nádherné ztvárnění vesmíru, který nám autoři naservírovali do pozadí, které se navíc po několika bitvách střídá.
“BansheeAtmosféra je tedy mnohem kosmičtější, což na hratelnosti přidává alespoň do příchodu oné nulové trvanlivosti a motivace k zopakování hry.

Banshee Asteroids je hra, která několik prvních vteřin vypadá na freeware poměry jako technický zázrak, který však příliš dlouho nebaví. Takto ale, přiznejme si, vypadá spousta her, a tak můžete Asteroidy s klidným srdcem vyzkoušet, a přesvědčit se sami, zdali je hra zábavnější než vypadá. Bohužel tu nejsou k mání žádné RPG prvky ani rozzuření králové cizích galaxií, ale stále se opakující hudba a chabé možností nastavení. I tak se ale autoři nemusí za svůj kousek stydět, jelikož si své příznivce a hráče určitě najde.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: Asteroid, Galaxie

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Grafton Recruitment Praha
HR BUSINESS PARTNER|až 60 000 KČ|

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 50 000 - 60 000 KčNajdete na iDNES.cz