Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Barbarian 2 - retro bojovka

aktualizováno 
Zavzpomínejme si společně a především zahrajme si tuto zábavnou bojovku nazvanou Barbarian 2, která nabízí souboje jeden na jednoho a to pouze s ostře nabroušeným mečem.
72

Barbarian 2

Platforma: Freeware
Výrobce: TDB Soft

  • různá prostředí, retro atmosféra
  • několik chvatů. ztěžující se nepřátelé

Stáhnout

Barbarian 2

Barbarian 2Jak je na první pohled poznat, Barbarian 2 není žádnou novou záležitostí. Ostatně autoři se to nepokoušeli nijak skrývat a roky od vydání hlavní předlohy jsou jasně rozeznatelné na grafické stránce, která je jednoduše rozkouskovaná do pixelů, což aktuálním hrám až tak neodpovídá. Hratelností by jim ale konkurovat nemohl.

Ačkoliv se jedná o akční bojovku, ani zde nebyl opomenut příběh, což je možné brát jako bezvýznamné plus. Jako vždy také zde musí za vším být nějaký hlavní záporňák, v tomto případě nesoucí název Drax. Tomu se zachtělo princezny Marianny a pokud mu nebude donesena, hrozí vyvražděním všech lidí. Jedinou možností, jak se oběma těmto problémům vyhnout je, že bude nalezen nepřemožitelný šampion, který se poBarbarian 2pere se všemi jedinci nasazenými Draxem. Každému, kdo se o to pokusil byla sražena hlava až do chvíle, kdy se objevil mocný Barbarian za jehož činy zodpovídáte.

Barbarian 2 je tedy klasickou bojovkou, která probíhá na kola. V každém se utkáte s jiným protivníkem a jedině pokud ho porazíte, můžete se posunout dále. Samozřejmě že se bojovníkům budou vylepšovat schopnosti a zabít je tak nebude snadné. Aby to bylo férové, do začátku dostáváte oba stejné množství možných zásahů a ty jsou zobrazeny vždy v odpovídajícím rohu obrazovky v podobě kuliček. Při každém bodnutí vám polovina kuličky ubude s výjimkou chvatu, který znamená setnutí hlavy – myslím, že je všem jasné, že z tohoto stavu již není možnosti východu.

Barbarian 2Co se možnosti bojovat týče, k tomu jsou vám propůjčeny kurzorové klávesy ve spojitosti s dvojicí akčních kláves. Ty ovládají dva typy chvatů. Které jsou dále znásobeny právě množství kurzorových tlačítek, s nimiž je můžete kombinovat. Většinou se jedná o seky, které dokáže protivník zlikvidovat, kromě těch se ale můžete třeba i valit po zemi a tak srazit protivníka na zem a získat tak výhodu. Na druhou stranu stejných zbraní používá i on a tak již v druhém levelu bude souboj více než vyrovnaný, což hovoří o docela vysoké obtížnosti.

To vše se týkalo módu pro jednoho hráče, kde se utkáte s umělou inteligencí počítače. Vyloučeno ale ani není zahrát si s druhým živým protivníkem v módu dvou hráčů na jednom počítači. V obou případech vás čeká nadprůměrná grafika s přihlédnutím k tomu, že se jedná o remake. Celkově tedy solidní zpracování klasiky.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz