Barbarian - další remake

  12:00aktualizováno  27. listopadu 9:27
Měli jste někdy oblíbenou nějakou hru, která vás něčím ohromila, nešlo v ní o grafiku a vydrželi jste u ní sedět dlouhou dobu? Pak můžete jásat, jedna z nejlepších her své doby se dočkala svého remaku.

Barbarian

Platforma: Freeware
Výrobce: TDB Soft

Stáhnout

BarbarianRemaky jsou na freeware scéně poměrně častým jevem, většinou jde o hry typu Pacman, Arkanoid, či Tetris. Jedním z remaků, který vám dnes představujeme je hra Barbarian, kde jak už z názvu vyplývá budete mít na starost, silného a nelítostného válečníka. Možná vám tato hra nic neříká, ale ve své době to byla jedna z nejlepších her, která se vyskytovala hlavně na počítačích typu Commodore 64.

Tento titul se nese ve znamění bojovek jako jsou Mortal Kombat či Virtual Fighter, přičemž se řadí mezi ty krvavější, což je patrné z obrázků. Nicméně to k bojovým hrám patří. Ocitnete se v kůži krvavého válečníka, který jako by z oka Arniemu vypadl a vaším cílem bude porazit v souboji muž proti muži stejně drsného a dokonce i stejně vypadajícho siláka, který si s vámi opravdu servítky brát nebude. Oba tito svalnatí borci mají k dispozici obrovský meč, který nejednou poslouží k tomu, abyste vyřídili jeden druhého.

Barbarian

Máte možnost si to rozdat s počítačem nebo s kamarádem na jednom počítači, přičemž asi nejvíce legrace si užijete ve hře ve dvou. Když se rozhodnete hrát hru proti počítači ovládanému bojovníkovi, připravte se na tuhý stereotypní boj. Co myslím slovem stereotypní? Tento titul se totiž nese ve znamení dělej pořád to samé a vyhraješ, celá hra se dá totiž dohrát pouze dvěma údery, na výběr jich sice máte hned něco kolem sedmi, ale pokud opravdu toužíte po výhře, budeme se muset spokojit s dvěma, protože zbylé jsou opravdu neefektivní. A to je ve hře, kde by se měla používat komba a všemožné super rychlé údery tak trochu chyba. Nicméně i to k té chvilce zábavy postačí.

Grafiku bych hodnotil jako podprůměrnou a velkou změnu oproti verzi hry, kterou jsem proháněl jako malý na C64, nevidím. Všechno víceméně zustálo při starém, dokonce i ta ještěrka, která po vítězství jednoho z hráčů projde hrací pole, odtáhne mrtvolu bojovníka a v případě, že bojovník prišel švihem meče o hlavu si do ní ještě kopne, nepotřebuje komentář. Oba hráči vypadají stejně, takže máte občas problém se vyznat kdo je kdo a lokací také není mnoho, protože jich vyhrajete 5 a už se zase opakují. Animace postaviček také nevypadají nějak extra, nicméně ke hře takového typu stačí.

BarbarianOvládání je jednoduché, takže jeho zvládnutí je otázkou pár minut, žádné fatality typu Mortal Kombat se zde nekonají. Počítač víceméně dělá pořád to samé, když útočíte, tak blokuje, pak z ničeho nic vyskočí a snaží se vám useknout hlavu a takhle je to víceméně dokola.

Kouzlem této hry byla vždy hratelnost a i když se hra moc od svého předchůdce nezměnila, přeci jenom se nehraje tak dobře. Je to zřejmě tím, že už jsme dnes zvyklí na hry jiné kvality, ale i tak měl tento titul na C64 kouzlo a proto kdybych si měl vybrat mezi PC verzí a verzí pro Commodore 64, neváhal bych a zvolil bych druhou možnost.

I přes všechny zápory, které jsem zde vyjmenoval je hra Barbarian slušná zábava, zvláště pak když hrajete s kamarádem a proto byste ji mohli zkusit. Nejde sice o nějaký trhák, nicméně nadšence by mohla zabavit.


Autor:


Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.Najdete na iDNES.cz