Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Barbarian - další remake

  12:00aktualizováno  27. listopadu 9:27
Měli jste někdy oblíbenou nějakou hru, která vás něčím ohromila, nešlo v ní o grafiku a vydrželi jste u ní sedět dlouhou dobu? Pak můžete jásat, jedna z nejlepších her své doby se dočkala svého remaku.

Barbarian

Platforma: Freeware
Výrobce: TDB Soft

Stáhnout

BarbarianRemaky jsou na freeware scéně poměrně častým jevem, většinou jde o hry typu Pacman, Arkanoid, či Tetris. Jedním z remaků, který vám dnes představujeme je hra Barbarian, kde jak už z názvu vyplývá budete mít na starost, silného a nelítostného válečníka. Možná vám tato hra nic neříká, ale ve své době to byla jedna z nejlepších her, která se vyskytovala hlavně na počítačích typu Commodore 64.

Tento titul se nese ve znamění bojovek jako jsou Mortal Kombat či Virtual Fighter, přičemž se řadí mezi ty krvavější, což je patrné z obrázků. Nicméně to k bojovým hrám patří. Ocitnete se v kůži krvavého válečníka, který jako by z oka Arniemu vypadl a vaším cílem bude porazit v souboji muž proti muži stejně drsného a dokonce i stejně vypadajícho siláka, který si s vámi opravdu servítky brát nebude. Oba tito svalnatí borci mají k dispozici obrovský meč, který nejednou poslouží k tomu, abyste vyřídili jeden druhého.

Barbarian

Máte možnost si to rozdat s počítačem nebo s kamarádem na jednom počítači, přičemž asi nejvíce legrace si užijete ve hře ve dvou. Když se rozhodnete hrát hru proti počítači ovládanému bojovníkovi, připravte se na tuhý stereotypní boj. Co myslím slovem stereotypní? Tento titul se totiž nese ve znamení dělej pořád to samé a vyhraješ, celá hra se dá totiž dohrát pouze dvěma údery, na výběr jich sice máte hned něco kolem sedmi, ale pokud opravdu toužíte po výhře, budeme se muset spokojit s dvěma, protože zbylé jsou opravdu neefektivní. A to je ve hře, kde by se měla používat komba a všemožné super rychlé údery tak trochu chyba. Nicméně i to k té chvilce zábavy postačí.

Grafiku bych hodnotil jako podprůměrnou a velkou změnu oproti verzi hry, kterou jsem proháněl jako malý na C64, nevidím. Všechno víceméně zustálo při starém, dokonce i ta ještěrka, která po vítězství jednoho z hráčů projde hrací pole, odtáhne mrtvolu bojovníka a v případě, že bojovník prišel švihem meče o hlavu si do ní ještě kopne, nepotřebuje komentář. Oba hráči vypadají stejně, takže máte občas problém se vyznat kdo je kdo a lokací také není mnoho, protože jich vyhrajete 5 a už se zase opakují. Animace postaviček také nevypadají nějak extra, nicméně ke hře takového typu stačí.

BarbarianOvládání je jednoduché, takže jeho zvládnutí je otázkou pár minut, žádné fatality typu Mortal Kombat se zde nekonají. Počítač víceméně dělá pořád to samé, když útočíte, tak blokuje, pak z ničeho nic vyskočí a snaží se vám useknout hlavu a takhle je to víceméně dokola.

Kouzlem této hry byla vždy hratelnost a i když se hra moc od svého předchůdce nezměnila, přeci jenom se nehraje tak dobře. Je to zřejmě tím, že už jsme dnes zvyklí na hry jiné kvality, ale i tak měl tento titul na C64 kouzlo a proto kdybych si měl vybrat mezi PC verzí a verzí pro Commodore 64, neváhal bych a zvolil bych druhou možnost.

I přes všechny zápory, které jsem zde vyjmenoval je hra Barbarian slušná zábava, zvláště pak když hrajete s kamarádem a proto byste ji mohli zkusit. Nejde sice o nějaký trhák, nicméně nadšence by mohla zabavit.


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz