Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Barbarian - další remake

  12:00aktualizováno  27. listopadu 9:27
Měli jste někdy oblíbenou nějakou hru, která vás něčím ohromila, nešlo v ní o grafiku a vydrželi jste u ní sedět dlouhou dobu? Pak můžete jásat, jedna z nejlepších her své doby se dočkala svého remaku.

Barbarian

Platforma: Freeware
Výrobce: TDB Soft

Stáhnout

BarbarianRemaky jsou na freeware scéně poměrně častým jevem, většinou jde o hry typu Pacman, Arkanoid, či Tetris. Jedním z remaků, který vám dnes představujeme je hra Barbarian, kde jak už z názvu vyplývá budete mít na starost, silného a nelítostného válečníka. Možná vám tato hra nic neříká, ale ve své době to byla jedna z nejlepších her, která se vyskytovala hlavně na počítačích typu Commodore 64.

Tento titul se nese ve znamění bojovek jako jsou Mortal Kombat či Virtual Fighter, přičemž se řadí mezi ty krvavější, což je patrné z obrázků. Nicméně to k bojovým hrám patří. Ocitnete se v kůži krvavého válečníka, který jako by z oka Arniemu vypadl a vaším cílem bude porazit v souboji muž proti muži stejně drsného a dokonce i stejně vypadajícho siláka, který si s vámi opravdu servítky brát nebude. Oba tito svalnatí borci mají k dispozici obrovský meč, který nejednou poslouží k tomu, abyste vyřídili jeden druhého.

Barbarian

Máte možnost si to rozdat s počítačem nebo s kamarádem na jednom počítači, přičemž asi nejvíce legrace si užijete ve hře ve dvou. Když se rozhodnete hrát hru proti počítači ovládanému bojovníkovi, připravte se na tuhý stereotypní boj. Co myslím slovem stereotypní? Tento titul se totiž nese ve znamení dělej pořád to samé a vyhraješ, celá hra se dá totiž dohrát pouze dvěma údery, na výběr jich sice máte hned něco kolem sedmi, ale pokud opravdu toužíte po výhře, budeme se muset spokojit s dvěma, protože zbylé jsou opravdu neefektivní. A to je ve hře, kde by se měla používat komba a všemožné super rychlé údery tak trochu chyba. Nicméně i to k té chvilce zábavy postačí.

Grafiku bych hodnotil jako podprůměrnou a velkou změnu oproti verzi hry, kterou jsem proháněl jako malý na C64, nevidím. Všechno víceméně zustálo při starém, dokonce i ta ještěrka, která po vítězství jednoho z hráčů projde hrací pole, odtáhne mrtvolu bojovníka a v případě, že bojovník prišel švihem meče o hlavu si do ní ještě kopne, nepotřebuje komentář. Oba hráči vypadají stejně, takže máte občas problém se vyznat kdo je kdo a lokací také není mnoho, protože jich vyhrajete 5 a už se zase opakují. Animace postaviček také nevypadají nějak extra, nicméně ke hře takového typu stačí.

BarbarianOvládání je jednoduché, takže jeho zvládnutí je otázkou pár minut, žádné fatality typu Mortal Kombat se zde nekonají. Počítač víceméně dělá pořád to samé, když útočíte, tak blokuje, pak z ničeho nic vyskočí a snaží se vám useknout hlavu a takhle je to víceméně dokola.

Kouzlem této hry byla vždy hratelnost a i když se hra moc od svého předchůdce nezměnila, přeci jenom se nehraje tak dobře. Je to zřejmě tím, že už jsme dnes zvyklí na hry jiné kvality, ale i tak měl tento titul na C64 kouzlo a proto kdybych si měl vybrat mezi PC verzí a verzí pro Commodore 64, neváhal bych a zvolil bych druhou možnost.

I přes všechny zápory, které jsem zde vyjmenoval je hra Barbarian slušná zábava, zvláště pak když hrajete s kamarádem a proto byste ji mohli zkusit. Nejde sice o nějaký trhák, nicméně nadšence by mohla zabavit.


Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz