Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

barBECHbar - umíte to za barem?

  12:00aktualizováno  3:41
Sličné dívky a exotickyi vypadající kluci se střídají u vašeho baru a je jen na vás, zda jim dokážete namíchat drinky podle jejich přání a třeba se i zamilovat. Hra obsadila v letošní Becherovka Game druhé místo v kategorii flashovek.
70

barBECHbar

Platforma: Freeware
Výrobce: Chulioko

Stáhnout

barBECHbarV letošním ročníku Becherovka Game 2006 byla vyhlášena hra ve speciální kategorii, která měla nejlépe naplňovat slogan "Becherovka sbližuje". I když se vítězem stala logická Faux pa, i dnešní titul (druhé místo v kategorii Flash her) bychom mohli na vítěze klidně nominovat. Ze všech přihlášených účastníků pro mě osobně nejlépe splňovala požadavky na reklamní hru a přitom nijak nebyla ochuzena na hratelnosti. V poslední době stoupá obliba míchaných nápojů a právě z propagovaného nápoje se jich několik speciálních připravuje. Pokud chcete barBECHbar hrát, měli byste se seznámit na webu s jejich složením, i když to není podmínkou, s trochou experimentování se dá odhalit. 

Jak již název prozrazuje, hlavní téma se točí kolem baru a barmanského umění. Ocitnete se v roli zaměstnance a budete muset zpoza pultu plnit různá zadání ze strany zákazníků. Zkrátka podobný námět jako v populární sérii Ore No Ryomi, jen s tím rozdílem, že zákazníci nejsou hladoví a uspokojí je pouze nabídka nápojů. 

barBECHbarVše začíná tím, že k pultu přijde rozverný zákazník nebo pěkná zákaznice a vybafne na vás svou objednávku. Někdy je to sklenice nealko nápoje a pár panáků, může vás však překvapit i několika koktejly, což je pěkně šibeniční záležitost. Než se vůbec připlíží, je nejlepší se na objednávku předpřipravit. Otevřít skleněná dvířka od skříňky s ledem a džusy, protože tyto suroviny téměř s jistotou využijete. Dále si můžete na pult připravit nějakou vyšší sklenice, která se hodí pro míchané nápoje i nealko. Většinou neprohloupíte ani nasypáním ledu. Samotná objednávka se zobrazuje ve formě bubliny, nezobrazují se však informace o tom, z jakých ingrediencí a jakým postupem má být nápoj připraven. Záleží přitom nejen na výběru skla, ale i pořadí, v jakém dáte do sklenice led, nalijete džus nebo alkohol.

barBECHbarBarBECHBar je překvapivě propracovaný, obsluhovací pult je vyveden do nejmenších detailů, najdeme na něm speciální oddělení s džusem a ledem, automat na točení nealko nápojů, automat na panáky a pokud nám zbude čas (což bude opravdu málokdy), můžeme si s nápojem vyhrát, ozdobit jej ovocem atd., což hra také rozezná a odmění více body. Podobné odměny získáte i za sestavení dvou koktejlů lásku, což je symbolizováno srdíčky. 

Hra má pěknou vektorovou grafiku a celé zpracování je na poměry flash technologie velmi povedené. Bohužel celkový dojem notně shazuje mizerná optimalizace skriptů, která způsobuje sekání již v offline verzi, takže si ani nechci domyslet, jakou paseka natropí při hraní přes internet. Pokud si však chcete na chvíli vyzkoušet práci barmana, bude barBECHbar dobrou volbou ke stažení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 101 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz