Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Barn Runner Halloween 1: Fully Automatic Mojo - Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky.

  15:14aktualizováno  15:14
Zajímavá a hlavně zábavná adventura s hrdinou, jehož ego by vyplnilo prostor v celém vesmíru a ještě by bylo málo místa. Fanoušci "Frajera Rimmera" budou vědí o čem je řeč.
80

Barn Runner Halloween 1: Fully Automatic Mojo

Platforma: Freeware
Výrobce: Ponch

  • zábavný a vtipný příběh
  • skvělé rozhovory
  • alchymie mezi dvěma protagonisty
  • ošklivá grafika herních částí
  • občas dost obtížné

Stáhnout

BarnRunner_03

BarnRunner_01

BarnRunner_01

"Ahoj. Jmenuju se Prick. Pokud nevíte, co to znamená, najděte si to ve slovníku, ale garantuju vám, že další věc, co budete ve slovníku v souvislosti se mnou hledat, je význam slov "těžkej frajer". Moje plány jsou dokonale vymyšlený. Náhodnému kolemjdoucímu se může zdát, že všechno co dělám končí katastrofální pohromou, ale to se tak jeví skutečně jen těm, co nemají ani za mák rozumu hledat mezi řádky. Všechno je to pečlivě vymyšlený a i když přiznávám, že často jde o kejhák, dlouhý čas strávený řešením pro obyčejné lidi bezvýchodných situací, mě naučil nemyslet na vlastní nebezpečí a necítit strach ani tehdy, kdy koukám do jedné z tlam deseti hlavé saně. To jen tak na úvod, abyste si uvědomili, na jak nepředstavitelně výjimečného drsňáka jste to vlastně dneska narazili. Bouchněte šampáňo, dneska je pro vás sváteční den. A teď vás teda zasvětím do svého dokonalého plánu..."

BarnRunner_02

BarnRunner_02


Tak to by pravděpodobně byla slova hrdiny Barn Runner Halloween 1: Fully Automatic Mojo, čímž tímto hře gratuluji a uděluji jí cenu za nejpitomější název jakékoliv hry, co jsem v poslední dlouhé době hrál. Jak jste si asi povšimli, náš hrdina Prick je podobné nátury jako největší stratég vesmíru a nejvyšší velitel pozemských ozbrojených sil, Zapp Brannigan (To v případě, že se díváte na Futuramu.) a nebo o dost egoističtější Rampa McKvák (To v případě, že se na Futuramu nedíváte.). Tak jako tak, není se čemu divit, že Prick, během uvádění svého geniálního plánu do praxe, skončí uvězněný na stožáru se smečkou podivných žravých mutantů, kterým říká "CHUDové" pod sebou. V záchvatu své největší vynalézavosti zavolá mobilem svou sexy afro-americkou kolegyni Deb, aby ho zachránila. A zde začíná i hráčovo tažení s těmito dvěma idividui.

BarnRunner_03

BarnRunner_03

Slušelo by se říct, že BRH1:FAM není vlastně vůbec adventura, spíš je to podivná směs několika hříček, ale skutečně "adventuřit" se tady moc nebude. Je to ovšem právě příběh a především rozhovory obou postav, co mě přikovalo k obrazovce. Ty se střídají právě s herními pasážemi, ve kterých ovládáte především Deb a jsou tím pravým kořením, bez kterého by se hra nedostala v hodnocení ani nad padesát procent. Ať už střílíte mutanty, lezete potrubím, nebo řídíte auto, vždy to byly právě tyto zábavné rozhovory, co mě nutilo úspěšně dokončit další minihru a dostat se tak v příběhu dál. Hra je přitom vlastně celá prošpikovaná různými vtípky a to i díky tomu, že funguje jakási alchymie mezi sexy Deb a neskutečně "chlapákým" Prickem.

BarnRunner_04

BarnRunner_04


Kdyby místo hry, byl příběh vyprávěn formou povídky, byl bych nadšen. Takto ale budeme muset zhodnotit i další aspekty této hry. Bohužel, těm už nebylo věnováno tolik prostoru. Je to patrné například na grafickém zpracování, které je poněkud prvoplánové. Ony vtipné a skvělé rozhovory jsou vysvětlovány pouze statickými obrázky a připomínají trošku komix, což není na škodu, ale ani při prvním ani druhém pohledu neohromí.

Stejně tak grafika herních pasáží není kdovíjaká. Dokonce je na místě říci, že je ještě horší, ale byl bych asi označen za šťourala, kdybych hru hodnotil příliš nízko kvůli technickému zpracování, protože zde je, naopak od mnoha jiných titulů, naprosto jasné, že technická vitalita není hlavní devízou hry. Co může hře naopak pomoci je přítomnost hudby, která se mění a je poměrně zdařilá. Na absenci dabingu nemá cenu si stěžovat, neboť si jsem téměř jistý, že nekvalitní dabing by zábavnost rozhovorů potopil.

BarnRunner_06

BarnRunner_06


BRH1:FAM je jistě pěkným kouskem, který těží ze skvělého a především zábavného příběhu, vše ostatní je zde tak nějak odsunuto stranou. Nemusí to být nutně na škodu, ale může. To záleží, jaké aspekty preferujete jako rozhodující pro kvalitu hry. Já jsem se bavil a musím říct, že po dlouhé době jsem si připomněl, že grafika nemá se zábavnou hrou nic společného. Lidé mají totiž fantazii.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Najdete na iDNES.cz