Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Basement je splněný sen drogového dealera a šílence

  10:43aktualizováno  10:43
Basement je hra, která se nejprve tváří jako budovatelská strategie, ale je spíše hrou logickou. V každém případě se v ní snažíte vybudovat podzemní továrnu na drogy pod katolickým kostelem.
70

Basement

Platforma: Freeware
Výrobce: xdegtyarev

  • pěkné zpracování
  • ještě "pěknější" téma
  • originální nápad
  • princip, na kterém hra běží, je od základu špatný

Stáhnout

Basement | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Basement

Pokud si chcete jen tak "ze sportu" zkusit provozovat výrobnu drog, tak je tu pro vás hra Basement. Tato logická hra vás možná překvapí náplní a posléze i náročností.

Šílený chemik se snaží získat dotace na výzkum léku proti rakovině, ale velké firmy ho pošlou takříkajíc k šípku. Kde tedy získat obrovské peníze, které jeho projekt životně potřebuje? No, jistě, založí si vlastní výrobnu narkotik. Účel světí prostředky, že?

Basement

Pod kostelem s nápisem "Ježíšova láska" je první místnost, ve které se pěstuje marihuana. Můžete dokupovat další místo, ale čím hlouběji pod zem jdete, tím více to stojí. Kapitál máte na začátku velmi omezený, ale jakmile se u dveří kostela objeví první zákazníci, obchod se rozjede. Nejprve chtějí jen marihuanu, ale později, jakmile si vyděláte nějaké finance, se objeví i náročnější uživatelé.

Problém je, že je nejprve třeba koupit suroviny. Ty něco stojí a je třeba je uskladnit. Potřebujete sklad, ale ten zabírá místo a není neomezený. Naštěstí jsou všechny drogy vyráběny ze stejných surovin, jinak by se v tom už člověk nevyznal. Místnost, která vyrábí nějakou drogu, suroviny vezme a za určitý čas je přetvoří na produkt.

Basement

Třeba taková pěstírna konopí vytvoří jen jednu dávku za půl minuty, ale taková výrobna hašiše celých osm. Jen zabírá hned tři místnosti a "žere" mnoho surovin. Naštěstí zákazníkům, kteří chtějí konopí, nevadí, že dostanou hašiš. Autoři hry asi nevědí, jak to v drogovém průmyslu chodí.

Jakmile se objeví někdo, kdo chce heroin, kokain, nebo nedejbože něco složitějšího, máte zaděláno na malér. Každý feťák u vašeho vchodu vydrží jen určitý čas, ale po ten se fronta nehne. Vzhledem k tomu, že produkci nejde zastavit, jakmile máte postavenou laboratoř na crack, ta produkuje, dokud nedojdou suroviny.

A ty jsou společné pro všechny drogy. Takže jeden pitomec v řadě, který chce něco, co nejste schopni vyrábět, vám zničí celou produkci. Ve skladech se vám nahromadí konopí (přestože jej nikdo nechce) a vy můžete hru restartovat, protože jste na mizině.

Basement

Basement je velmi vtipná a neortodoxní hra. Má pěknou grafiku a její celkové zpracování není k zahození. Jenže je postavená na naprosto šíleném principu, který u budovatelské hry jednoduše nefunguje. Je možné (a nejspíš se to i stane) dostat se do bodu, kdy se všechno zhroutí a jste v háji.

Hra uvažuje, že budete vyrábět čím dál více, ale to jednoduše není možné. Předvídat, jestli se další v řadě objeví feťak, který bude chtít to a to, je jednoduše absurdní a povede to k tomu, že po několika minutách (možná déle, pokud máte setsakra štěstí) budete muset začít hrát od začátku.

Na této adrese můžete najít i verze pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 72 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz